:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Jis & Ji sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
s2
Krutikas


Prisijungė: 2004 08 18
Pranešimai: 408
Miestas: Katlėriai - Vilnius

Pranešimas2005.04.24 14:00 
Tema: papasakokit, kas yra tingėjimas
Atsakyti su citata

kaip jūs jį suprantant? man dažnai sakydavo, kad esu tinginys. ir aš beveik negalėjau tuo patikėti. sako, nesimokini, nes tingi. na, tai jei tingiu, kodėl kartoju stojimą į pirmą semestrą penkis kartus? dirbti tris metus ir dar mokėti pinigus už tai, kad galėčiau tęsti tą darbą yra tingėjimas? kažkas netaip čia.

kažkas nėra pasakoma. atseit, jei nenori, tai ir tingi? o aš gal kojos sau nenoriu amputuoti, nors žinau žmonės savo rankomis yra tai padarę. jau todėl esu tinginys? ne.

va, ir keliose senbernių temose pastebėjau panaudotą šį žodį. čia gal koks nors būdas kažką išprovokuot? žmonės turi omeny kažką daugiau, tik nepasako. apibrėžkit, jei galima, su pavyzdžiais.

asmeniškai mane ažupisa šis žodis ir kiti panašaus tikslumo: kvailas, protingas, tingėti, galima (o ypač negalima). nu dėl kokių skūjų žmonės naudoja daugiaprasmius žodžius?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
naktinuke
Bridget Jones ir Sargas


Prisijungė: 2005 04 03
Pranešimai: 2257
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.04.24 22:40 
Tema:
Atsakyti su citata

Na, as manau, kad tingejimas yra, kai kazka reikia padaryti ir tu nori tai padaryti, ir turi laiko ir visas galimybes tam, bet nedarai nes tingi :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
naktinuke
Bridget Jones ir Sargas


Prisijungė: 2005 04 03
Pranešimai: 2257
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.04.24 22:42 
Tema:
Atsakyti su citata

O! pas mane antras vardas atsirado :) tik dabar pastebejau :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.04.25 07:31 
Tema:
Atsakyti su citata

manau, tingėjimas - tai mažesnis negu įprasta efektyvumas tam tikruose darbuose, kuriuos termino vartotojas supranta kaip etaloninius. kitas "tingėjimo" vartojimas - mažesnis darbo efektyvumas NEGU GALĖTŲ BŪTI, t.y. termino vartotojas įsivaizduoja tam tikrus objekto sugebėjimus, ir jei objektas dirba mažiau negu leistų jo sugebėjimai, jis (laikinai arba visam laikui) būna pavadintas "tinginiu".
visiškai subjektyvi sąvoka, laisvai interpretuojama skirtingų subjektų. tikslios ir vienintelės reikšmės neturi ir negali turėti.

šiais laikais "tingumas" įgyja vis daugiau dviprasmiškumo, nes randasi vis daugiau darbų, specialybių, profesijų, keičiasi vertybių sistemos, supratimas apie efektyvumą, efektyvumo matavimo principai.

pvz., kažkada tas, kas suardavo mažiau žemės, buvo tingesnis.
o šiais laikais, žmogus gali pabaigti universitetą su medaliu, aplakstyti visą miestą su kostiumu ir CV po pažastimi, o po to dirbti 12 val. per parą pardavimo vadybininku (čia tie, kurie Maximoj prekes į maišiukus dėlioja) ir gauti 800 litų/mėn. vien todėl, kad jo įgyta specialybė mažai kam reikalinga. o koks visiškai negabus gaidelis tuo metu jau užkalinės po 2000 valstybinėj kontoroj nieko neveikdamas, nes joje dirba jo tėvelis. kuris tingesnis? sakysite, neteisingai "statomas" klausimas? reikėtų klausti, kuris kvailesnis? taigi, "tingumo" faktorius nueina į antrą planą.

be to, šiais laikais, jau žinome, kad ne visi vienodi, ir kad žmogaus veiklumą apsprendžia (ar gali apsręsti) kraujo grupė, kraujospūdis, įgimtas temperamentas, bendra sveikatos būklė.

ir vis daugiau supranta, kad kiekvienas tinginys gali tapti mega-darbštuoliu, tereikia jam įsigudrinti užsiimti veikla, kuri jį tikrai domina, ir už tai gauti babkes.

tarp kitko, kad žmogus rastų jį dominančią sritį ir sugebėtų joje pasiekti rezultatų, labai svarbu yra talentingi ir profesionalūs mokytojai vidurinėje mokykloje (kas pas mumi yra retenybė).
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
naktinuke
Bridget Jones ir Sargas


Prisijungė: 2005 04 03
Pranešimai: 2257
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.04.25 07:40 
Tema:
Atsakyti su citata

Adutis rašo:

tarp kitko, kad žmogus rastų jį dominančią sritį ir sugebėtų joje pasiekti rezultatų, labai svarbu yra talentingi ir profesionalūs mokytojai vidurinėje mokykloje (kas pas mumi yra retenybė).


Cia as labai sutinku, mano nuomone mokytojai daro itin stipria itaka auganciam ir besiformuojanciam zmogui ir turetu buti viena is prestiziniu specialybiu pagal pajamas ir visuomenes pagarba, o kas dedasi dabar mokyklose tai yra baisu...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.04.25 07:45 
Tema: Re: papasakokit, kas yra tingėjimas
Atsakyti su citata

s2 rašo:
... dėl kokių skūjų žmonės naudoja daugiaprasmius žodžius?


Radvilė sako, kad vyras yra iš Marso, o moteris iš Veneros, o ir šiaip
vieni žmonės mąsto tikslesnėmis, labiau apibrėžtomis sąvokomis, vadovaujasi šaltu protu, logika,
kiti labiau vertina neapibrėžtumą, daugprasmybes, jausmus, o ne protą...
turbūt ir vieni, ir kiti tokiu būdu jaučiasi ar mano labiau priartėję prie (turbūt labiausiai neapibrėžto dalyko) "tiesos"...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Adutė
Megakrutikas


Prisijungė: 2004 11 23
Pranešimai: 543
Miestas: O-o-su-ta-la-li-a

Pranešimas2005.04.25 13:45 
Tema:
Atsakyti su citata

bliamba... po Adučio jau nebėr ką ir dadėti... :( ... o ir tingisi biški ;)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Jis & Ji sukurti naują temą
rašyti atsakymą