:apie mus
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:folklioras
------------------
:senbernių kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senbernių muzika
:žmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniška ezoterika
:kelionės
------------------
:diskusijosPirtis Vilniaus centre
Design.Capital
Travels in Asia


:pritonizmo teorija kas čia per rubrika?

Adutis
Šiuo metu, pritilus politinėms batalijoms, stojant i tarptautines bendrijas, marijos žemėje tikslinga kalbėti apie patį pritonizacijos procesą tiek socialinio, tiek kultūrinio aspekto plotmėje. Pamažu benusistovejąs mentalinis dialogas tarp šalies latrų įgalina pažvelgti giliau i pritonizacijos procesą atskirai ir bendrai. Net pritonoskeptikai šiandien pripažįsta, kad nevalia tylėti amžių sandūros akivaizdoje ir laikas prabilti apie pritonizmo, kaip priešpriešos nutautėjimui, sudebilėjimui ir numoralėjimui, alternatyvą.
Pritonizmo teorija

"star-ka danguje, starka starka staaarka danguje,
lat-rai pritone, latrai latrai laaatrai pritone..."
//"Pritono himnas:", Ragas, 2004//


Pritonas

Pritonas - vieta, kuriai būdingi šie požymiai:
a) kai kurie langai užkalti fanera arba užklijuoti celofanu, nes audringų vakarėlių metu buvo išdaužyti;
b) pritono kaimynai paprastai prisibijo pritono gyventojų ir svečių (žr. c)), todėl per didelio naktinio triukšmo, muzikos patylinimo, durų netrankymo, laiptinės neiššlavimo ir kitais klausimais paprastai nedrįsta kreiptis tiesiai į pritonininkus, o kreipiasi į aukštesnes instancijas, kaipo buto šeimininkus arba policiją. Dėl šios priežasties pritono adresą yra įsiminę teisėsaugtvarkos pareigūnai;
c) kaimynai pritono paprastai prisibijo dėl to, kad pritone nuolat įvyksta sunkūs žmonių kūno sužalojimai arba nužudymai, dažniausiai buitiniais įrankiais (kirviu, peiliu, iešmu ir pan.), muštynės, neramumai, barniai, šeimyniniai konfliktai.
d) pritono interjeras skiriasi nuo kitų butų tuomi, kad jame nedaromas remontas, tvarkymas, dulkių šluostymas ir panašūs bergždi cackinimai.

Renginiai

Pritone nuolatos vyksta girtuokliavimai, narkotikų vartojimas, ir dar, baisu pagalvoti, velnias žino kas.
Pritone vykstantys renginiai - pritono egzistencijos tikslas ir įprasminimas.
Pritone vykstantys renginiai nepanašūs į "normalių žmonių" linksmybes, čia nepamatysime stovinčių, taurius gėrimus gurkšnojančių, sumuštinukus su lašiša užkandžiaujančių furšetininkų. Pritono lankytojai dažniausiai sėdi virtuvėje, prie laikraščiais apdengto stalo, kuris būna apdergiamas labai greitai. Tikrai labai greitai. Ant šventinio stalo dar dažnai puikuojasi rūkyta žuvis, kartais mėsa, keli buteliai stiprių pigių gėrimų, cigaretės, kortos, domino, perpildytos peleninės, svogūnai, marinuoti agurkai ar pomidorai ir kiti užkandžiai, keisti chemikalai, šiukšlės, kaulai ir kitokios pasenusios, pelėsiais apaugusios maisto liekanos, be to, čia dažnai atsiranda neįtikėtiniausi objektai, kaip kad žaisliniai kareivėliai, kalbanti (amžinatilsį) Darto Veideriaus galva, fantikai "Turbo" arba "Donald", keisti žurnalai ir atsišaukimai, etc.
Pritone bendraujama ir geriama alkagolinius gėrimus. Daug ir garsiai. Girtuokliaujantys pritone latrai dažnai skleidžia garsus, kurie senyviems kaimynams atsosijuojasi su žodžiu "orgija". Pastarasis žodis gi savo ruožtu atsosijuojasi su viskuo, kas žema, nedora, gašlu, neleidžiama, nepadoru, nekrikščioniška, pikta, baisu ir veda į pražūtį. Su šiais dalykais paviršutiniški, neįsigilinantys asmenys paprastai ir tesieja Pritono fenomeną.
Renginiai pritone dažnesni šaltu metų laiku, nes kai šilta net senberniai latrai stengiasi pasidžiaugti puikia Lietuvos gamta.

Švara ir higiena

Kai ant šventinio stalo nebelieka vietos būtiniausiems atributams, dalis šiukšlių metama į šiukšliadėžę, kuri paprastai būna jau perpildyta, todėl klastūnės šiukšlės tiesiog nukrenta ant linoleumo, taip toje vietoje dažnai susikaupia nemaža šiukšlių krūva, tačiau ji netrukdo beatodairiškiems lėbautojams, atvirkščiai - retkarčiais susilaukia įdomių pastabų ir kikenimo.

Latrai

Latras - nuolat geriantis asmuo, esantis tik vienu laipteliu aukščiau žemiausio socialinio sluoksnio - bomžo, nes, skirtingai nuo pastarojo, turi pastovią gyvenamąją vietą buto (o ne šiukšlių konteinerio) pavidalu.

Latrai ir Pritonas

Pritono gyventojai ir lankytojai paprastai būna latrai. Latrui labai svarbu patekti ir kuo ilgiau išbūti pritone. Pritono lankymas latrui atstoja kultūrinius renginius, dažnai atstoja šeimos ir visuomenės teikiamas paguodas, darbą.
Latrams žodis "pritonas" asocijuojasi su visa tuo, kas gražu, jauku, šilta, įdomu, mylima, draugiška, linksma, gera, šaunu. Latras negali be pritono, o pritonas praranda aktualumą be latro. Latras - pritono varomasis velenas ir sriegis.
Naktį arba anksti ryte pritone galima užtikti net iki 10 žmonių, miegančių tame pačiame kambaryje: ant lovų, ant čiužinių, tiesiog ant žemės. Nuo girtavusių miegalių sklindantis alkagolio tvaikas, knarkimo garsai, skausmo arba palaimos perkreipti miegančiųjų veidai, makabriškos ir groteskiškos kūno pozos - visa tai kuria nepaprastą, romantišką, pasakos atmosferą.
Dalis lėbautojų gali būti užmigę ("trūkę") vietose, skirtose kitoms reikmėms tenkinti, pvz., tualete, sandėliuke, ne savo lovoje, ne savo kambaryje.
Pritone latras jaučiasi saugus. Kuo daugiau latrų pritone, tuo jie visi jaučiasi saugiau. Pritone latrai atsipalaiduoja ir dažnai parodo savo Tikrąjį Veidą. Į ką panašus latro Tikrasis Veidas apsakyti sunku - jį reikia tiesiog pamatyti, kiekvienas pamato savaip. Tarp latrų nuolat vyksta dialogas. Dialogas turi tendenciją labai greitai pavirsti į du monologus vienu metu. Du arba daugiau.
Pritone esantys latrai skirstomi pagal kilmę arba privilegijas.
Pagal kilmę pritono latrai gali būti vietiniai ir nevietiniai.
Pagal privilegijas latrai taip pat yra vietiniai ir nevietiniai.
Už tam tikras paslaugas nevietiniams latrams gali būti suteikiamos vietinių latrų privilegijos.
Latrai yra linkę klausytis skirtingos muzikos. Muzika yra transliuojama grotuvu, t.y. "uždedama". Neretai pritone išgirsi "Uždėk riapo", "Uždėk bliako" ir pan. Visi latrai nuolat bando "uždėti" savos muzikos. Vietiniai turi daugiau teisių dėti muziką už nevietinius.

Pritonas gyvas!

Pritonas nėra vien tik butas. Pritonas yra gyva būtybė. Jis turi šiokią tokią sielą ir šiokią tokią dvasią. Garsiai jis paprastai nekalba, tačiau duoda apie save žinoti įvairiais slaptingais ženklais. Už gera pritonas atsimoka geru, o už pikta - piktu. Nevalia pykdyti pritono, nes nežinia kokią koronę jis gali infliktinti ant jį užrūstinusių. Kaip pritono nepasitenkinimo ženklą galima būtų pavyzdžiu pateikti dujinės viryklės savaiminį rankenėlės atsisukimą ir dujų paleidimą.
Paskutinis užfiksuotas pritono asmens apsireiškimo ženklas buvo naujo magnetuko ant šaldytuvo atsiradimas. Manoma, kad šis ženklas palankus, dėl tikslesnės jo reikšmės pritonizmo teoretikai ir taikomosios pritonologijos ekspertai iki šiol diskutuoja.2004 m. geguļæ½ļæ½s m?n. 17 d.Komentarai 
Cinikas 2005-12-04 00:05:49
...jo supratau, kad toli man dar iki jūsų lygio, nors ir senas šinšilas esu apsišikęs iki ausų, kramtau savo varškę ilgėdamasis nebūtų laikų...smirdzius 2005-11-15 16:01:03
shudziai, +=(Cinikas 2005-10-12 16:18:07
Meškiukas rašO:"
Susisapnavo man šiąnakt keistas sapnas...
Buktai lipu aš laiptais, o tie laiptai taip pastatyti, kad žvilgterėjęs aukštyn gali žiūrėti mergoms po sijonais. Lipu aš sau, ir žiūriu po tais sijonais. O viena sijono savininkė tik staiposi, visaip kaip kojomis žirglioja, savo posijonines grožybes akivaizdžiai man demonstruoja, šneka kažką. Taip ir užlipm abu į ketvirtą aukštą. Tada palindom po laiptais, o toji prišoka prie manęs ir sako:
- O dabar tu parodyk, kas pas tave...
Ir kiša ranką man į kelnes! Aš, savo ruožtu, kišu jai rankas po sijonu. O ji, toji mergiotė, graži tokia, sultinga, kaip tik mano skonio. Taip mes kišom vienas kitam tas rankas, kol aš staiga tuomi nubudau ir pajutau, esmi ejakuliacijos būsenoje!
Susigėdau baisiausiai... Gi seniai jau praėjo tas amžius, kai turėjo vykti tokie tai naktiniai išsiveržimai. Vos spėjau susilaikyti, ir lovos nepridergti.
Betgi ir gera toji mergiotė buvo, žodžių nėr..."
Meškiuk, o kai pabudai - ar nebuvo šūdina ta rankelė, kurią atseit mergaitei kišai po sijonu?Zealotas 2005-10-07 11:43:15
Ir as gyvenau Pritone ;)SS 2005-09-23 19:49:51
nu pizdec kur as cia papuoliau =OOMalas 2005-09-07 22:02:44
na tikrai, SDI butas aprasytas :)
tik tame bute dar daznai aptarinejami biznio planai ir neaprepiamo svarbumo problemos kaipo pvz.: hiperboloidines transmisijos problematika arba tefteliu gamybos principai ir ypatumaiSDI 2005-09-07 19:00:20
Hahaha cia gi mano butas aprasytas :DBurzumas 2005-08-04 21:11:32
Nebėra pritono ir niekada jau taip gera nebebus...kandidatas 2005-05-05 16:45:04
straipsnis vertas dėmesio
o tai koks atsakymas i blueskid klausimablueskid 2005-03-21 20:43:04
kur turi vemti inteligencijos gruda turintis pilietis: vonioje, WC, per balkona/langa, i kriaukle virtuveje?brogas 2005-02-08 22:45:40
ar galima piritona dirbtinai sukurti be sielos?Saulelis 2005-01-02 17:55:21
Tegu būna kaip paminklas Pritonui...Burzumas 2004-12-07 18:43:46
Nėr pritono. Nebėra jo. Reikia ir šitą rubriką išimti.nawjuokia 2004-12-02 22:21:41
ay...nesu buwus ney wienam pritone...laymey...mumey kay tikra senmerge nepakanti wisokiomz besiwoliojenchiomz shiukzhlemz :///
beja...geray kad che apie latrus paayshkinta...ash jeu zhadejeu piktintiz okodelgi mumey forume...eee...diskusijiosia...kodelgi mumey latraz tian? :/
niajioxnelatraz esmi!...mumey netgi padorey gerti nemoka...hmmmBaronas 2004-11-22 15:00:39
Blogiau, kai chata ima virsti dirbtuve....Baisonėlis 2004-11-09 18:19:38
o vat burzumas neseniai mano chatą pavadino potencialiu pritonu, bet tai kad neatitinka mano irštva nė vieno aukščiau pateikto požymio, tai dabar reikia aiškintis.baronas Miunhauzenas 2004-08-12 05:35:44
Iš esmės Pritono sąvoką galima sieti su Rekreacinio Lazareto sąvoka, nors pastaroji, žinoma, jokiu būdu neturi tokios šventumo, gerbtinumo ir palaimos aureolės, tačiau gali atlikti dalinę Pritono funkciją. Čia tik mano diletantiška nuomonė.


--- --- ---
naujausi komentarai
--- --- ---Euro (melo)drama – mitai ir faktai (11)

--- --- ---

KĄ DARYTI? (12)

--- --- ---

Muilo burbulai ir seni krienai (33)

--- --- ---

Mėsos turgūs Europoje – Briuselis ir Londonas (17)

--- --- ---

Iššūkiai senbernių gyvenime. II dalis. (57)

--- --- ---

Patarimai dėl elgesio su gerule (44)

--- --- ---

Back on line– BLOC PARTY / TOM WAITS / ARCADE FIRE / ANDREW BIRD (10)

--- --- ---

KILLERS/ DECEMBERISTS/ ELECTRIC SIX/ BECK/ BADLY DRAWN BOY/ TV ON THE RADIO (16)

--- --- ---

SONIC YOUTH/RED HOT CHILLI PEPPERS/WOLFMOTHER ir kiti herojai. (5)

--- --- ---

Judėjimas, žmogiškoji prigimtis ir lašiniai (32)

--- --- ---

Karas prieš narkotikus (191)

--- --- ---

Maistas ir virškinimo problemos (14)

--- --- ---

"Oskarai" 2006 (16)

--- --- ---

Kung Fu klasika (2) (16)

--- --- ---

Praleistieji (Vol.5): Babusia (Lidia Bobrova, 2003) (15)

--- --- ---

Ar Mėnulis jau gyvenamas? (41)

--- --- ---

Už sovietinę penkiakampę - milijonas litų (38)

--- --- ---

Jie bijo… (13)

--- --- ---