:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

Pereiti prie 1, 2, 3  Toliau rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Sveikata sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2005.03.03 00:36 
Tema: Technologijos ir nauja karta
Atsakyti su citata

Va čia savaitgalį sėdėjom pube su keliais piliečiais ir kaiptais užedėm temą apie technologijų amžaus įtaką naujausiai kartais - vaikams, jų psichikai ir organizmams.

Kurtais skaičiau, kad šalyse, kur ypatingai išplitusios mobiliosios technologijos, vaikų plaštakos struktūra ima kisti - dominuojančiu pirštu tampa nykštys, rodomąjį pirštą palikdamas antroje vietoje. Tai - ypač dažno SMS žinučių rašymo paseka. Taigi, jau dabar vyksta pakitimai žmogaus fiziologijoje. O tarp tų piliečių, su kuriais buvau susitikęs, buvo pora mokytojų, kurie papasakojo dar įdomių dalykų. Pvz., kad jų mokomi vaikai nebesugeba atlikti daugelio mums įpratų veiksmų. Pavyzdžiui, vienos rankos delnu sukti ratą ant savo pilvo, o kitu - tapšnoti sau per pakaušį. Jie gali arba abiem rankom tapšnoti arba abiem - sukti. Arba jie niekada negalėtų perbėgti per kliūčių ruožą, kur reikia pakaitomis perkelti po vieną koją per padangą ar kitą kliūtį. T.y. vaikai labai daug laiko praleidžia prie kompiuterių, mobiliakų, na ir apskritai jų gyvenimo būdas labai pakitęs, jie žymiai mažiau juda, dėl to silpnėja jų koordinacija. Mane tai tos naujienos kaiptais gana sukrėtė... Tai ką?? Mūsų anūkai gal jau bus su keturiais pirštais ant rankų ir nebemokės bėgioti?? Nu nafik...

Vat man ta pernelyg didelė technologijų įtaka žmogaus gyvenimui labai nesimpatiška...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Baisonėlis
Spiameris Reborn


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 3987
Miestas: tiesiai iš pliažo

Pranešimas2005.03.03 09:38 
Tema:
Atsakyti su citata

nu tai kaip anksčiau ribojo teliko žiūrėjimą, taip mes savo vaikams ribosime priėjimą prie kompų ir mobiliakų bei versime lankyti muzikos būrelius bei sporto treniruotes - istorijos ratas vėl pradės suktis tuo pačiu keliu :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.03.03 11:19 
Tema: Re: Technologijos ir nauja karta
Atsakyti su citata

Saulelis rašo:
Mūsų anūkai gal jau bus su keturiais pirštais ant rankų ir nebemokės bėgioti??


na, jei jiems taip bus geriau, tai kodėl ne?... :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Don Chaberitto
Nuliovas


Prisijungė: 2004 09 09
Pranešimai: 50
Miestas: Lost Heaven City

Pranešimas2005.03.03 12:28 
Tema:
Atsakyti su citata

Mano sūnėnas televizoriaus žiūrėjimo ribojimo klausimą išsprendė pats ir gana paprastai - sugrūdo vidiako laidus į rozetę ir susvilino tėvų TV. Ta proga dabar beveik kas vakarą ateina pas mane žiūrėt animacinių filmukų, kuriuos vakarais per lrt rodo. O kadangi jo tėvai dabar iš principo neperka naujo televizoriaus, tai sūnėnas auga judrus ir guvus. Gal jis koks tai baltas varnas tarp Saulelio išvardintų dabartinių statistinių vaikų? :))))
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Baisonėlis
Spiameris Reborn


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 3987
Miestas: tiesiai iš pliažo

Pranešimas2005.03.03 13:36 
Tema: Re: Technologijos ir nauja karta
Atsakyti su citata

Adutis rašo:
Saulelis rašo:
Mūsų anūkai gal jau bus su keturiais pirštais ant rankų ir nebemokės bėgioti??


na, jei jiems taip bus geriau, tai kodėl ne?... :)


nuo mano stipresnio pasisakymo gelbsti tik smailikas tavo sakinio gale.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2005.03.03 14:03 
Tema:
Atsakyti su citata

Don Chaberitto rašo:
Mano sūnėnas televizoriaus žiūrėjimo ribojimo klausimą išsprendė pats ir gana paprastai - sugrūdo vidiako laidus į rozetę ir susvilino tėvų TV. Ta proga dabar beveik kas vakarą ateina pas mane žiūrėt animacinių filmukų, kuriuos vakarais per lrt rodo. O kadangi jo tėvai dabar iš principo neperka naujo televizoriaus, tai sūnėnas auga judrus ir guvus. Gal jis koks tai baltas varnas tarp Saulelio išvardintų dabartinių statistinių vaikų? :))))


Tarp kitko, aš kalbėjau su mokytojais airiais taigi apie airijos vaikus. Būtų įdomu sužinoti, ar situacija panaši ir Lietuvoje? Galgi pas mus dar nėra taip blogai? :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.03.03 14:32 
Tema: Re: Technologijos ir nauja karta
Atsakyti su citata

Baisonėlis rašo:
Adutis rašo:
Saulelis rašo:
Mūsų anūkai gal jau bus su keturiais pirštais ant rankų ir nebemokės bėgioti??


na, jei jiems taip bus geriau, tai kodėl ne?... :)


nuo mano stipresnio pasisakymo gelbsti tik smailikas tavo sakinio gale.


na bet rimtai: mes savo fiziologija gi skiriamės nuo žmonių, kurie gyveno pvz prieš 100 metų, kas blogo tame, kad mūsų anūkai skirsis nuo mūsų, jei tie skirtumai neribos tų anūkų galimybių gyventi ir džiaugtis gyvenimu arba net tas galimybes didins? viskas čia aišku labai priklauso nuo to, kokie būtent pokyčiai numatomi.
įdomumo DĖLEI paprojektuokime situaciją: sakykim ateityje visos pramogos (ir APLAMAI gyvenimas) persikels į virtualią erdvę ir žmogaus fizinis kūnas neteks daugelio atributų, nes jų nenaudos (pvz, vietoj dviejų rankų ir dviejų kojų bus keturios rankos). kame čia matote problemą?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Baisonėlis
Spiameris Reborn


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 3987
Miestas: tiesiai iš pliažo

Pranešimas2005.03.03 14:49 
Tema:
Atsakyti su citata

sveikam kūne sveika siela, jaunuoli, o tokiame kūne nebent freak show gali susiformuoti. dabartinis žmogus savo fiziologija nesiskiria nuo žmogaus, kariavusio su Makedoniečiu.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2005.03.03 14:53 
Tema:
Atsakyti su citata

...skiriasi nebent ugiu ir siek tiek kuno sudejimu.
kita vertus, kas zino koks jis bus po desimties tukstanciu metu? Ir ar tada jis dar vadinsis "homo sapiens" abejoju -manau gali issivystyti kita rusis prisitaikusiu visai kitiems dalykams.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Nemalonus žmogus
.


Prisijungė: 2004 08 12
Pranešimai: 2895
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.03.03 14:55 
Tema:
Atsakyti su citata

Baisonėlis rašo:
sveikam kūne sveika siela, jaunuoli, o tokiame kūne nebent freak show gali susiformuoti. dabartinis žmogus savo fiziologija nesiskiria nuo žmogaus, kariavusio su Makedoniečiu.

Ale jei taip yr kaip tamysta sakote, įdomu kaip Makedoniečiaus organizmas sureaguotų, įkvėpęs dozę smogo ir užkandęs E vitaminų su kintančiais skaičiais, a? :))
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Baisonėlis
Spiameris Reborn


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 3987
Miestas: tiesiai iš pliažo

Pranešimas2005.03.03 15:05 
Tema:
Atsakyti su citata

iš pradžių apsivemtų, bet po poros savaičių jau galėtų ir Mc Donalds valgyti.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.03.03 15:34 
Tema:
Atsakyti su citata

Baisonėlis rašo:
sveikam kūne sveika siela, jaunuoli, o tokiame kūne nebent freak show gali susiformuoti.


kalbu ne apie sveiką/nesveiką, gerą/blogą. kalbu apie kitokį...

Baisonėlis rašo:
dabartinis žmogus savo fiziologija nesiskiria nuo žmogaus, kariavusio su Makedoniečiu.


negirdėjai apie akceleraciją, retardaciją, prolongaciją?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Baisonėlis
Spiameris Reborn


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 3987
Miestas: tiesiai iš pliažo

Pranešimas2005.03.03 15:57 
Tema:
Atsakyti su citata

girdėjau apie tai kad visi organai ir fiziniai požymiai liko tokie patys.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2005.03.03 16:02 
Tema:
Atsakyti su citata

Mano pointas buvo tas, kad tie pokyčiai vyksta labai sparčiai. Per sparčiai. Viena yra natūrali evoliucija, nepastebima tarp kartų, o kita, kai tavo vaikai jau išoriškai skiriasi nuo tavęs arba negali atlikti tų pačių veiksmų kaip ir tu. Tai jau greičiau primena genų inžineriją. Tai reiškia, kad vaikai fiziologiškai priklausomi nuo tų technologijų, kurios juos keičia. O tai reiškia, kad technologijos atitinkamai taip pat turės vystytis ta pačia linkme - t.y. taikytis prie vis kintančios vartotojo fiziologijos. O tai reiškia, kad technologijos užims vis daugiau vietos žmogaus aplinkoje. O tai reiškia, kad jos turės užimti kažkieno vietą toje aplinkoje. O tas kažkas bus ne kas kita, kaip gamtos kūriniai. O mane visada moščnai grūzino atmosfera iš filmų kaip "Alien" ir pan., kur gamta jau išvis nebeegzistuoja, nebent jos imitacija. Ir aš nenoriu sulaukti dienos, kai reikės mokėti achujenną babienę už tai, kad pamatytum gyvą medį arba išsimaudytum tikram ežere. Man atgrasus kovojimas prieš organizmą, kurio dalis esame.

Todėl man nepatinka šiti dalykai.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Baisonėlis
Spiameris Reborn


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 3987
Miestas: tiesiai iš pliažo

Pranešimas2005.03.03 16:10 
Tema:
Atsakyti su citata

čia turiu sutikti su sauleliu. natūrali evoliucija daugiau paremta reakcija į aplinkos-gamtos pokyčius (temperatūra, maistas, krituliai ir pan.), o jei kūnas pradės mutuoti pagal technologijos vystymąsį ir dar taip greitai, tai manau, kad neigiamų pokyčių neišvengti, bent jau mentaliniame ir psichinės sveikatos srityje tai tikrai.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Sveikata sukurti naują temą
Pereiti prie 1, 2, 3  Toliau rašyti atsakymą