:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

Pereiti prie 1, 2  Toliau rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Kinas sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2005.01.18 10:03 
Tema: Filmai apie karą
Atsakyti su citata

Taigi ant dienu teko paziuret viena filma apie kara [Thin red line], paliko gan dviprasmiska ispudi. Gi butu idomu ka sio be abejo geriausio planetoje saito lankytojai mano apie karinius filmus. Kokius jie laiko geriausiais ir kodel? Kas jiems tuose filmuose patinka, kas nepatinka ir pan.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2005.01.18 13:59 
Tema:
Atsakyti su citata

Man geriausias filmas apie karą - Apocalypse Now. Taip vaizdžiai ir įtaigiai perteikto karo chaoso, beprotybės, absurdo vargu ar kada daugiau bepamatysime.
Dar savotišką įspūdį paliko Kubricko "Paths of Glory".
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.01.18 14:15 
Tema:
Atsakyti su citata

ooo, apie karą yra daug daug puikių filmų. pradžiai paminėsiu vieną "senuką":
'La Grande Illusion'.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Li
Krutikas


Prisijungė: 2005 01 11
Pranešimai: 265
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.01.18 16:03 
Tema:
Atsakyti su citata

o man patiko "Patriotas"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Legionas
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 28
Pranešimai: 2547
Miestas: Indy

Pranešimas2005.01.18 16:33 
Tema:
Atsakyti su citata

Chaplino "Didysis diktatorius" ir Parkerio/Stone "Team America: World Police" :)
_________________
You shut your mouth when you're talking to me!
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Ragas
Latras


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 141
Miestas: Gaillimh

Pranešimas2005.01.20 20:49 
Tema:
Atsakyti su citata

man is kariniu ziauriai pramuse Platoon (1986) ir The Deer Hunter (1978) nu sitas toks dramatiskas ir karo jame nera daug, epizodiskai, bet palieka neisdildoma isppudi! O kiek dar senu anglisku karo filmu...
oj merguzele! o is viso kiek dar senu filmu! o kiek dar nepaziuretuuu!
oj!
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2005.01.22 11:54 
Tema:
Atsakyti su citata

Negaliu nesutikt su Sauleliu del "Apocalypse now" gerumo, taciau gal tai gal labiau filmas ne tiek apie kara, kiek apskritai apie tam tikras zmoniu savybes ir ju isryskejima ekstremaliu situaciju metu pvz., Kurtco didybes manija gal nebutu taip aiskiai ir radikaliai pasireisku maziau ekstremaliomis salygomis.
O pats vienu idomiausiu ir naturalistiskiausiu filmu apie kara laikau T. Malick'o "Thin red line", taip itaigiai, o ir kartu poetiskai apie ta beprotybe vadinama karu kazi ar kas nors buvo papaskojes.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Zemaite666
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 08 12
Pranešimai: 1251

Pranešimas2005.01.25 23:50 
Tema:
Atsakyti su citata

"Pianistas". Be komentaru...
_________________
Aš ne boba, aš susimoku už save.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2005.01.26 10:32 
Tema:
Atsakyti su citata

Ten apie kara? Ne uz ka nepagalvociau...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.01.26 12:19 
Tema:
Atsakyti su citata

na, pats žanras šiek tiek neaiškus: jei kariniu filmu vadinti bet kokį filmą apie karą, tai kaip vertinti karą? kokio masto ginkluotas konfliktas turi būti, kad jį vadintume karu? juk ir patys kovojantys dažnai nesutinka dėl "karo" apibrėžimo". pvz., IRA sako kad konfliktai Šiaurės Airijoje yra karas su okupantais, o anglai tai vadina terorizmu (tas pats būdinga daugeliui įvykių).
arba pvz., Kurosawos 'Ran', kuriame Šekspyro kūrinio motyvais vaizduojami ginkluoti japonų feodalų konfliktai, per kuriuos išryškėja asmeninės ir šeimos dramos, iškeliami filosofiniai klausimai, - karinis filmas ar ne? arba kaip vertinti filmus, kuriuose yra ir karo ir ne karo?

daugelis Kubricko filmų vienaip ar kitaip paliečia karo tematiką:
'Barry Lyndon', 'Spartacus', 'Paths of Glory', 'Full Metal Jacket', 'Dr.Strangelove...'.
kaip ypač didelis Kubricko fanas rekomenduoju juos ir mėgstantiems kiną apie karą ir visiems kitiems.

'Thin Red Line' man taip pat labai patiko. Įdomiausi šiame filme man buvo meditaciniai, kartais net psichodeliniai eilinio kareivio vidinių išgyvenimų vaizdavimai, gamtos ramybės ir karo žiaurumų kontrastai.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2005.05.09 08:18 
Tema:
Atsakyti su citata

Na paziurejau as ta Gelbstint eilini Rajana ir turiu pasakyt, kad vis tik is sito ko gero garsiausio Holivudo zydo tikejausi daugiau. Taip filmas apie kara, taip jame be galo daug kraujo ir nutrauktu galuniu, taip gana itikimos dekoracijos, kostiumai ir kita butaforija, bet norisi kazko daugiau. Norisi, kad filmas parodytu ka nors naujo, iskeltu kokia nors ideja ar apskritai nors ka teigtu. Deja aktoriai lyg ir neblogi, taciau dialogai beviltiski, bandymas kazka pafilosofuot karo tematika infantilus ir dirbtinas....
Tiesiog 3 valandu saudykle su be abejo amerikietiskos atributikos demonstavimu. Be reikalo ten paskutiniuose kadruose ikista JAV veliava lyg norint eilini karta pasakyt, tai mes isgelbejom pasauli.
_________________
"In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro" Thomas à Kempis
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
naktinuke
Bridget Jones ir Sargas


Prisijungė: 2005 04 03
Pranešimai: 2257
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.05.09 08:57 
Tema:
Atsakyti su citata

Paziurejau ir as vakar sita filma, nebuvau anksciau maciusi. As galvoju, kad gal taip ir buvo uzmanyta, nerodyti per daug giliu minciu/ideju/dialogu ir pan. Mano supratimu tai pagrindine filmo mintis buvo parodyti karo beprasmiskuma, gyvybes nuvertejima ir pan. Kai filme buna visa tai ko pasigedai, tai susikelia visokios mintys apie pati filma, jo bloguma ir geruma, o ne apie filmo pagrinda, siuo atveju kara. Nu vienzo, painiai cia as susukau, nemoku as sklandziai apie filmus kalbeti, bet mane vakar tai ziauriai sunervino tas filmas, o karas tai toks sudas, kad #@^$^&^%67.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2005.05.09 09:08 
Tema:
Atsakyti su citata

Viskas Jusu isvardinta daug graziau paroduta Plonyteje raudonoje linijoje. Kuri as vertinu daug auksciau. O cia saudykle ir tiek.
_________________
"In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro" Thomas à Kempis
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
naktinuke
Bridget Jones ir Sargas


Prisijungė: 2005 04 03
Pranešimai: 2257
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.05.09 09:14 
Tema:
Atsakyti su citata

Tai va butent, kad apie suda jokio gero filmo negalima padaryti, jei nori parodyti jo sudiskuma, nes jei padarai kazka idomaus tada sudas patampa prasmingu ir dvasingu ir nebebuna tikru sudu. O karas yra sudas ir niekas geriau netskleidzia jo beprasmiskumo, kaip va toks filmas kuriame jokiu prasmiu nerandi. O tos plonytes nemaciau, reiks kada pasiimti pasiziureti. Bet uzknisa mane tokie filmai, ir del to per daug nesiverziu ju ziureti, o tai as po ju savaite bunu visa pikta ir visaip galvoju, o galvoti man nepatinka :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.05.09 09:45 
Tema:
Atsakyti su citata

naktinuke rašo:
Tai va butent, kad apie suda jokio gero filmo negalima padaryti, jei nori parodyti jo sudiskuma, nes jei padarai kazka idomaus tada sudas patampa prasmingu ir dvasingu ir nebebuna tikru sudu. O karas yra sudas ir niekas geriau netskleidzia jo beprasmiskumo, kaip va toks filmas kuriame jokiu prasmiu nerandi.


nesutinku. ir apie marcipanus, ir apie šūdą galima sukurti nepaprastai įdomius filmus. štai kad ir minėti Kubricko filmai, ar kad ir Coppolos 'Apocalypse Now' - nuostabūs, nepaprastai gražūs filmai, o tuo pačiu daug stipriau nei 'Saving Private Ryan' parodantys karo beprasmybę ir kvailumą. (kodėl pati tema naktinukę nervina, suprantu :))

iš Spielberg'o kūrybos man patiko turbūt tik vienintelis filmas - 'Duel' (1971). nors jei vertinti jo filmus grynai kaip popsą, tai galima pripažint, kad jo popsas - labai aukšto lygio.

o va neseniai žūrėjau 'Waterloo' - įspūdinga!...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Kinas sukurti naują temą
Pereiti prie 1, 2  Toliau rašyti atsakymą