:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5  Toliau rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Kinas sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2005.01.18 13:41 
Tema:
Atsakyti su citata

Taigi tai visuma. Ejimas, ziurejimas, isejimas ... visur laukia socialiniai kontaktai.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.01.18 13:43 
Tema:
Atsakyti su citata

grad rašo:
Is pradziu:
Jurgita rašo:

ir labai idomu kaip kino ziurejimas yra socialinis procesas (gal ejimas i kina, ar kino aptarimas?)

Po to:
Jurgita rašo:
<.tai gi EJIMAS i kina ir YRA socialinis reiskinys/procesas blyn. su tavim matys mustis nereikes:)

Malonu, kad zmones linke keisti savo nuomone susidure su geleziniais argumentais.


Jurgita, jei teisingai supratau, turėjo omenyje, kad ĖJIMAS ir ŽIŪRĖJIMAS yra skirtingi dalykai. aš tai manau, kad visa tai, įskaitant ir ėjimą į DVD nuomos punktą ir filmų žiūrėjimą namie, yra vis tas pats socialinis procesas.

a vat su bembiu nevisiškai sutinku dėl kino esmės. mano nuomone, kinui nebūtina oponuoti, prieštarauti kokiom nors normoms norint tapti kinu: kino, kaip ir kitų menų, paskirtis - teikti estetinį pasigėrėjimą. (prieštaravimas, maištavimas ir t.t. - visa tai sveikintina, bet nėra kino reiškinio sąlyga).
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2005.01.18 13:47 
Tema:
Atsakyti su citata

Velgi imant kina abstrakciai ko gero estetinis tikslas yra svarbiausias, bet gi konkretus atvejai tokie nepasiduoantys apibendrinimui. Tikslai gali but ivairus - politiniai-propogandiniai, idejiniai, maistavimas, bet ko gero paskutiniu metu labiausia komerciniai [svarbu kad pinigeliai biretu -stai pagrindinis kanonas, o betgi apie mena pamirstama]
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2005.01.18 13:49 
Tema:
Atsakyti su citata

Jurgita rašo:
Saulelis rašo:
Ir juo labiau, kai už visus šituos trūkumus dar plėšia neumavierną babienę!

O kad kūrėjas turi teisę man nurodinėti kaip ir kur vartoti jo kūrinį - nesąmonė. Aš šiuo atveju esu ta sąmoninga meno, kaip socialinio proceso, dalis, kuri produktą (meno kūrinį) galutinai suformuoja (perleidžia per savo suvokimo prizmę ir taip įkūnija kūrėjo perduodamą idėją) ir todėl pats turiu teisę spręsti, kaip ir kur man šį darbą atlikti.


tipo jeigu mersas brangus, ir negali leisti sau jo nusipirkti, tai jis del to blogas?


Prie ko čia mersas? Šiuo atveju kinoteatrą, mano nuomone, galima palyginti nebent su 78 metų Ford Fiesta...


Jurgita rašo:
ir labai idomu kaip kino ziurejimas yra socialinis procesas (gal ejimas i kina, ar kino aptarimas?)
tau labai sekasi seksa ir meile lyginti, tai cia ta anologija irgi tiktu.


Nu tu ne visai supratai, ką aš norėjau pasakyti... Aš sakiau, kad menas yra socialinis procesas. Ir neturėjau omeny vien kino ar juo labiau ėjimo į kiną.
Kūrėjas savo kūrinį kuria žmonėms - vsuomenei. Ir kol tas kūrinys nepasiekia auditorijos, jis yra nebaigtas, pusfabrikatis, neatlieka savo funkcijos - kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Tolesnis meno kūrinio gamybs procesas vyksta publikoje. Žiūrove kūrinys yra galutinai suformuojamas, kitaip tariant - suvokiamas, vienaip ar kitaip interpretuojamos jame užkoduotos mintys, idėjos. Žiūrovą jos stipriau ar silpniau paveikia, pastūmėja jį apmąstymams, diskusijoms, galbūt poelgiams - taip kiekviename publikos atstove atskirai, ir visoje visuomenėje bendrai įsikūnija kūrėjo projektuotos mintys.
Menas yra procesas, kuris neveiktų be vienos iš šių grandžių. Taigi, visu tuo aš norėjau pasakyti, kad kiekvienas iš mūsų yra svarbus meno dalyvis ir riboti mūsų pasirinkimą meno priėmimo formose negalima.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Kilimandzaras
miglų upės irklininkas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2053
Miestas: 9789 km nuo Lhasos

Pranešimas2005.01.18 13:50 
Tema:
Atsakyti su citata

Aš tai labiausiai mėgstu žiūrėti kiną Vingio kinoteatro bare penktam aukšte su bokalu rankoj ir dvd laptopu ant kelių.
_________________
agrarinės genų technologijos Trojos arklys
jau turi du blogus: http://www.myspace.com/kilimandzaras
http://www.blogas.lt/kilimandzaras/
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Baisonėlis
Spiameris Reborn


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 3987
Miestas: tiesiai iš pliažo

Pranešimas2005.01.18 13:52 
Tema:
Atsakyti su citata

aš labai dažnai filosofavimą lyginu su grafomanija. įdomu kodėl?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Bembis
Megakrutikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 960

Pranešimas2005.01.18 14:00 
Tema:
Atsakyti su citata

Baisonėlis rašo:
aš labai dažnai filosofavimą lyginu su grafomanija. įdomu kodėl?

Nes tamstos pomąstymus garbioji senberniai.com publika praminė spamu o jus mr. spammer?:))))
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Bembis
Megakrutikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 960

Pranešimas2005.01.18 14:04 
Tema:
Atsakyti su citata

Adutis rašo:
a vat su bembiu nevisiškai sutinku dėl kino esmės. mano nuomone, kinui nebūtina oponuoti, prieštarauti kokiom nors normoms norint tapti kinu: kino, kaip ir kitų menų, paskirtis - teikti estetinį pasigėrėjimą. (prieštaravimas, maištavimas ir t.t. - visa tai sveikintina, bet nėra kino reiškinio sąlyga).


Ši mintis dėja ne mano ji yra paimta iš kultūros marketingo teorijos. Kultūrą nuo tarkim reklamos skiria visų pirma oponavimas visuomenėje esančioms normoms ir stereotipams.
Reklama gali teikti irgi estetinį pasigerėjimą. Na kad ir kokio automobilio reklamą prisiminkime. O menas visada maištauja: "Kava ir cigaretės" galėtų būti pavyzdys. Van Gogo gyvenimo metais, tai kaip jis tapė buvo vadinama teplione o ne menu, po jo mirties jį mėgdžiojantys dailininkai jau buvo niekinami ir tada atėjo kažkas kita, taip kad jei netinka žodis maištas sušvelninsiu: Nuolatinis vertinimas iš naujo ir vis kitokia interpretacija :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Legionas
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 28
Pranešimai: 2547
Miestas: Indy

Pranešimas2005.01.18 14:12 
Tema:
Atsakyti su citata

bembis rašo:

Ši mintis dėja ne mano ji yra paimta iš kultūros marketingo teorijos. Kultūrą nuo tarkim reklamos skiria visų pirma oponavimas visuomenėje esančioms normoms ir stereotipams.


O paimkime pvz. shita nama:



Kur tas maishtavimas? Pavogta is graiku forma, sis bei tas dadeta gal ir istempta siek tiek.
_________________
You shut your mouth when you're talking to me!
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2005.01.18 14:15 
Tema:
Atsakyti su citata

Drysciau varpine laikyt pavogta ne is graiku. O siaip tai cia klasicizmas [nors gal ir klystu] priesingas dalykas maistui...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Legionas
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 28
Pranešimai: 2547
Miestas: Indy

Pranešimas2005.01.18 14:18 
Tema:
Atsakyti su citata

Va henytes namas kaune tai architekturinis maishtas pries visas normas :)
_________________
You shut your mouth when you're talking to me!
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Bembis
Megakrutikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 960

Pranešimas2005.01.18 14:18 
Tema:
Atsakyti su citata

Legionas rašo:
bembis rašo:

Ši mintis dėja ne mano ji yra paimta iš kultūros marketingo teorijos. Kultūrą nuo tarkim reklamos skiria visų pirma oponavimas visuomenėje esančioms normoms ir stereotipams.


O paimkime pvz. shita nama:

Kur tas maishtavimas? Pavogta is graiku forma, sis bei tas dadeta gal ir istempta siek tiek.

Provokacijos?:)))
Na tarkim maištavimo (dabartiniu supratimu) čia nėra, bet leiskite pastebėti, kad tuo metu kai Laurynas Stuoka Gucevičius projektavo beigi statė šitą "namą" jis buvo reformatorius nes vienas pirmųjų, bei bene vienintelis statė pastatus klasicizmo stiliuje, kas tuometinėje LDK buvo superekstračikikrūtacool bei modernu. Jei nepastebėjote veik visas Vilniaus senamiestis yra renesansinis-barokinis-neogotikinis. Klasicizmo epochos pastatų veik nerasta, o tai kad L. S. Gucevičius sudegusios barokinės (ir visiems decision - maker'iams jau įprastos katedros) pastatė visai kitokį pastatą manau yra pakankamai maištinga.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.01.18 14:29 
Tema:
Atsakyti su citata

bembis rašo:
... jei netinka žodis maištas sušvelninsiu: Nuolatinis vertinimas iš naujo ir vis kitokia interpretacija :)


va čia jau įdomiau. tik čia paliekama labai daug erdvės diskusijoms apie tai, kas yra "nauja", pvz., jei aborigenams, nemačiusiems balto žmogaus, nuvešime kokį nors patį kičiškiausią ir dišoviausią "Casablankos" perdirbinį, jie gi nesupras, kad tai "ne nauja", o gi negalima teigti, kad jiems tai bus ne menas...
kita vertus, aš linkęs į šiokį tokį kategoriškumą, bo manau, kad menas yra bet koks žmogaus kūrinys, kurį kitas (a kad ir tas pats) žmogus priima kaip meną (t.y. patiria estetinį pasigėrėjimą), t.y. aš manau, kad menas gimsta recipiento sąmonėje (ar pasąmonėje), menas tampa menu būtent tada, kai kažkas dėl jo patiria minėtą estetinį pasigėrėjimą, (todėl vienam kažkas yra menas, o kitam - šlamštas)...

ale gi bet aš niapiaršu savo nuomonės! :)))


Paskutinį kartą redagavo Adutis, 2005.01.18 14:36. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Legionas
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 28
Pranešimai: 2547
Miestas: Indy

Pranešimas2005.01.18 14:30 
Tema:
Atsakyti su citata

bembis rašo:

Na tarkim maištavimo (dabartiniu supratimu) čia nėra, bet leiskite pastebėti, kad tuo metu kai Laurynas Stuoka Gucevičius projektavo beigi statė šitą "namą" jis buvo reformatorius nes vienas pirmųjų, bei bene vienintelis statė pastatus klasicizmo stiliuje, kas tuometinėje LDK buvo superekstračikikrūtacool bei modernu.


Oi tai maishtas ir reformacija ir modernumas :) Kai europoje klasicizmui sukakojo 300 metu tai lietuviai tada tik sugalvojo bezdzioniauti :)
_________________
You shut your mouth when you're talking to me!
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Bembis
Megakrutikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 960

Pranešimas2005.01.18 14:43 
Tema:
Atsakyti su citata

Legionas rašo:

Oi tai maishtas ir reformacija ir modernumas :) Kai europoje klasicizmui sukakojo 300 metu tai lietuviai tada tik sugalvojo bezdzioniauti :)

Na tarkim kai kapitalizmui sukakojo tiek pat metų Kinija nusprendė irgi kiek pabezdžioniauti :), Spaustuvę išrado Guttenbergas, pasauliniu mąstu ji išplito (galutinai) ti XX amžiuje. Anglijoje Baroko išvis nebuvo, o Afrikos žemyne kinas atsirado tik po II pasaulinio karo. Sąrašą būtu galima tęsti bet ar to reikia?:)
Į civilizacines kultūrologines ir dar ten kokias teorijas nelysiu :)
Jei įdomu siūlyčiau pasiskaityti Gudavičiaus "Paslinktos kortų kaladės" teoriją aiškinančią apie LDK, o ir Lietuvos europiejizaciją ir vesternizaciją apimančią tiek ūkį, tiek kultūrą ar idėjas.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Kinas sukurti naują temą
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5  Toliau rašyti atsakymą