:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

Pereiti prie 1, 2, 3  Toliau rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Apie viską sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2007.05.04 11:21 
Tema: Namų išsilavinimas JAV
Atsakyti su citata

Skaičiau čia tokį įdomų straipsnį apie "home-schooling" judėjimą štatuose, kas yra religiškai orientuota vaikų mokymo namuose sistema. Tai sąlyginai gerai organizuotas judėjimas, su savais vadovėliais, aiškiai apibrėžtu požiūriu etc. Esmė tame, kad tuose vadovėliuose pateikiamas pseudomokslinis pasaulio aiškinimas, paremtas kreacionizmo (creationism, intelligent design - ID) idėjomis. Paprastai tariant, visas mokslines teorijas jie praleidžia per religinę prizmę, padaro jas suderinamas su biblijiniais teiginiais. Anot jų, Žemė buvo sukurta per 6 dienas prieš 6000 tūkstančius metų, jie neigia evoliucijos teoriją, big-bang, na ir visa kita.

Skamba kaip kokios eilinės sektos veikla, bet iš ties viskas kur kas rimčiau... Šeimų, kurios neleidžia savo vaikų į mokyklas ir šviečia juos namie skaičius siekia kelis milijonus, žmonės su tokiu išsilavinimu jau dabar dirba/dirbo prezidento administracijoje, kongrese ir FBI. Pastaruoju metu šis judėjimas įgauna didesnį pagrindą.

Nerimą keliantis reiškinys, ar ne tiesa? Gal ir nekeista, kad JAV toks požiūris į global warming, karus svetimose šalyse, cenzūrą ir t.t. O turint omeny, kaip štatai diktuoja savo nuomonę visam likusiam pasauliui, tai ir man asmeniškai darosi šiek tiek nejauku...

P.S. Kam įdomu, įdedu straipsnį čia
_________________
Get in touch with your inner Bonobo
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
klebonija
Gigakrutikas


Prisijungė: 2006 02 10
Pranešimai: 1057
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.04 14:18 
Tema:
Atsakyti su citata

Turint omeny, amerikonai prieš beveik 20 metų buvo siaubingai neraštinga, tai gal šitas mokymo būdas ir geresnis už atidarytas mokyklas - stadionus, kur išmoko susisukti džointą ir atskirti sniegą nuo lietaus.

O religinis mokymas gal nėr toks blogas, aš kuo toliau tuo labiau pradedu tuo tikėti, kad idėjinis žmogus jaučiasi tvirčiau ir tada neserga depresijom ar panašiais marazmais, nes turi idėjinį pagrindą.

Galima priimti rimtai, o galima kaip gražų žaidimą - pavyzdžiui, kas prisimena pionierių su šautuvų maketais vaikštynes mokyklos kiemuose.

O aš jei turėčiau vaikų, tai į pradines klases irgi neleisčiau, o namie pumpuočiau idėjinį mokymą ir užauginčiau antžmogius ir tvirtus lyderius.

Mokymas apie progresyvią evoliuciją tai irgi nebūtinai yra teisybė, tai gal tai ir nebūtina. Vaikams gražiau įsivaizduoti dievulį vaikštantį po rojų ir tveriantį visą ir viską.

Amen.
_________________
Kuo toliau, tuo viskas bus blogiau. Patikėk. Aš tai patyriau. Du kartus.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Zemaite666
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 08 12
Pranešimai: 1251

Pranešimas2007.05.04 14:31 
Tema:
Atsakyti su citata

Oi, ne, as savo vaikus ir i darzeli, ir i pradines klases, ir i paskutines klases leisciau. O tai ka? Butu mama ir mokytoja, ir geriausia drauge, ir kas tik nori. O paskui op, i penkta klase - simtas mokytoju, keli simtai klasioku... O tai tipo nebaisu vaikui butu?
O namuose ir siaip galima padirbeti. Kiekvienam zingsnyje mokytis galima. Juk jie, vaikai, kai paprastai, bet argumentuotai paaiskini, labai puikiai viska supranta ir isisavina.
I mano vaikas jau tiksliai netiketu, ka kazkur ten aukstai gyvena toks dede su barzda, gulineja ant debeseliu sau... O vien karta, kazkur pries 6000 metu eme ir sutvere zeme per sesias dienas. Nu, nu...

_________________
Aš ne boba, aš susimoku už save.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
klebonija
Gigakrutikas


Prisijungė: 2006 02 10
Pranešimai: 1057
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.04 14:36 
Tema:
Atsakyti su citata

Socializuoti galima ir be mokyklos pagalbos: vaikščiot po kabakus, koncertus, parodas, ir visokias kitokias vietas. O ne traumuotis su lopiniais. Nebijotų vaikas žmonių. Būtų jau kietakaktis. Apie tai jau pagalvojau :) Todėl vaikų ir neturėsiu tikriausiai :)
_________________
Kuo toliau, tuo viskas bus blogiau. Patikėk. Aš tai patyriau. Du kartus.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Zemaite666
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 08 12
Pranešimai: 1251

Pranešimas2007.05.04 14:56 
Tema:
Atsakyti su citata

Aha, po kabakus per nakti :)
Be to, kiekvienas lopinys yra vaikas, jei ka...
Bet as irgi vaiku neturesiu geriau :)

_________________
Aš ne boba, aš susimoku už save.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2007.05.04 18:05 
Tema:
Atsakyti su citata

Ai, na aš nepaminėjau, kad čia ne tik mažamečius vaikus taip moko. Programos yra sudarytos iki pat koledžo, ir net yra specialūs koledžai tokį išsilavinimą turintiems jaunuoliams. Kitaip tariant, visą jų pasaulėžiūra nuo pat mažens iki brandos yra formuojama pagal religines tiesas, elementarios žinios yra iškreiptos, jie nesusipažinę su pačiais fundamentaliausiais fizikos, biologijos, chemijos etc. dėsniais.

Šiaip man sunku išvis suvokti kaip tokie žmonės gali šiuolaikiniame pasaulyje išgyventi. Nebent gal visą laiką bendraujant daugiausia vien su bendraminčiais... Bet tai įsivaizduokit, jeigu jie turi priėjimą prie įstatymdavystės, vykdomosios valdžios. Juk kraupu!
_________________
Get in touch with your inner Bonobo
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
klebonija
Gigakrutikas


Prisijungė: 2006 02 10
Pranešimai: 1057
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.04 18:13 
Tema:
Atsakyti su citata

Iš esmės dabartinis jaunimėlis tai grybų grybai ir tai yra baisu, kas prisidės prie įstatymleidystės. Nes mūsų geltonų pastatų produktai išeis man atrodo daug blogesni, nei anie namuose auginti.

Argi krikščioniška pasaulėvaizda yra tokia bloga? Juk meilė - tikėjimas - ir viltis. Kas čia blogo? Visi draugiškai, gal ir progresą tokį pristabdytų. Juk stagnatoriai. Ir kvėpuot gal lengviau būtų. Pyst pyst į laužą netinkamus.
_________________
Kuo toliau, tuo viskas bus blogiau. Patikėk. Aš tai patyriau. Du kartus.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.04 20:39 
Tema:
Atsakyti su citata

klebonija rašo:
Iš esmės dabartinis jaunimėlis tai grybų grybai ir tai yra baisu,


iš kur tokios žinios? ar sprendi apie visumą iš keleto asmeninių susidūrimų?

klebonija rašo:
Argi krikščioniška pasaulėvaizda yra tokia bloga? Juk meilė - tikėjimas - ir viltis. Kas čia blogo?


meilė, tikėjimas ir viltis - tai nėr blogai, bet blogai tai, kai kitokios nuomonės turėtojai bei labiau tikintys mokslu ir įrodymais yra tildomi, ignoruojami ir laikomi kvailiais.
o be to amerikiečių baptistai ir kitokie fundamentalūs krikščionys tiki, kad pasaulio pabaiga arti, ir kad ją reikia dar labiau priartinti, pvz. padedant žydams atstatyti jeruzalės šventyklą ir pradėti atominį karą su tarnaujantiems velniui...
fanatizmas yra pavojinga. baisiausi durniai yra durniai su iniciatyva.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
klebonija
Gigakrutikas


Prisijungė: 2006 02 10
Pranešimai: 1057
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.04 21:54 
Tema:
Atsakyti su citata

Sprendžiu ne pagal pavienius asmenis, o pagal profesinę sritį ir plačiai labai. Deja. Deja.

O fanatizmas, be abejo, yra blogai. Mokslas nėra blogis, bet, vis tiek, manau, kad idėjinis pamatas žmogui yra gerai. Mokslas - jis kintantis, kaip ten bebūtų, ir reikia, kad žmogus turėtų ant ko stovėti - ko nepakrutintų lygtys, skaičiafkės. Bet čia, žinoma, kad aš galiu klįsti. Tik man taip atrodo. Ir kol neapsiginsiu habi(bi)lituoto daktaro - tol galima užskaityti kaip blevyzgą. Vienok gi galiu turėti racijos.
_________________
Kuo toliau, tuo viskas bus blogiau. Patikėk. Aš tai patyriau. Du kartus.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.04 22:05 
Tema:
Atsakyti su citata

klebonija rašo:
Sprendžiu ne pagal pavienius asmenis, o pagal profesinę sritį ir plačiai labai. Deja. Deja.


o kokia tavo profesinė sritis? su kokio amžiaus grupėmis susiduri? iš kokių Lietuvos vietų?

klebonija rašo:
Mokslas nėra blogis, bet, vis tiek, manau, kad idėjinis pamatas žmogui yra gerai. Mokslas - jis kintantis, kaip ten bebūtų, ir reikia, kad žmogus turėtų ant ko stovėti - ko nepakrutintų lygtys, skaičiafkės.


užsispyrimas, nepakrutinamumas, stagnacija - kelias į mirtį.
idėjinis pagrindas - gerai, bet ne tada, kai sudarytas viduramžių 'išminčių' klerikų pagal žydų mitologijos knygutę.
pristatyti vaikui mokslo pasiekimus būtina, nes jei vien plauni jam smegenis moraliniais pastradalinimais - atimi iš jo galimybę blaiviai mąstyti, daryti išvadas ir pačiam rinktis.
nebent nori sukurti tokį pat lengvai valdomą fanatiką...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
klebonija
Gigakrutikas


Prisijungė: 2006 02 10
Pranešimai: 1057
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.04 22:13 
Tema:
Atsakyti su citata

Mano išsilavinimas supistas humanitaras :) Dirbu su studentais. Alež bendrauju, kas dirba su vaikais iš viso pasaulio (ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus), su mokykliniais Lietuvos teritorijoje, ir su studentais Vilniaus univeruose (beje su tiksliųjų mokslų išsilavinimais). Tai kažkaip man liūdna apie netolimą ateitį mąstyti, gal net baugu.

aš neatmetu mokslinių tiesų. Juolab netikiu, kad šiais laikais būtų įmanomas vien idėjinis mokymas, atmetant šiuolaikinius mokslus ir pan. Čia tai būtų visiška nesąmonė. Vis tik idėjinio prieskonio (bet kokio, beje, krikščioniško (viduramžių nekenčiu iš esmės, nors ir žaviuosi), musulmoniško, komunistinio, nacionalistinio (nacizmas - jėga, jei ne fanatiškas). Mokslo atmest negalima, bet idėjų reik.
XXI amžiuje nedera laikytis kraštutinumų ir būt kategorišku. XXI amžiuje turime sintetinti ir derinti. Ultrapostmodernizmas.
_________________
Kuo toliau, tuo viskas bus blogiau. Patikėk. Aš tai patyriau. Du kartus.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
klebonija
Gigakrutikas


Prisijungė: 2006 02 10
Pranešimai: 1057
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.04 22:16 
Tema:
Atsakyti su citata

Aij dar ką norėjau pasakyt. Todėl namudinis mokymas išugdo stiprius lyderius, kurie nepasiduos masinei bangai, kuri pasiduos srovei.

Nes šiuolaikinėse mokymosi įstaigose yra liūdesys. Asmenybės ten turi labai mažai galimybės, ir turi padėti daug pastangų ir gali prapulti.

Todėl jauname amžiuje išugdžius stiprų individualizmo pojūtį, paskui galima paleisti į plačius vandenis ir išgaut gerų rezultatų. Va ką norėjau pasakyt. Taip ugdomi lyderiai. Masiškai, tai aišku, kad nereikia. Nafik. O kaip paskui tokius valdyti?
_________________
Kuo toliau, tuo viskas bus blogiau. Patikėk. Aš tai patyriau. Du kartus.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.04 22:30 
Tema:
Atsakyti su citata

klebonija rašo:
Nes šiuolaikinėse mokymosi įstaigose yra liūdesys.


man atrodo taip tik Lietuvoj, ir pagrinde dėl to, kad pedagogai uždirba panašiai kaip bomžai - kurgi nebus liūdna...

o kad 'šita nauja karta tai tikrai žymiai durnesnė' tai, manau, visi visada kartoja. jei būtų tiesa, tai civilizacija jau seniai turėtų būt išnykus.

beje, dėl vaikų durnumo dažniausiai būna kalti tėvai, tingintys juos auklėti.

naminei edukacijai neprieštarauju, bet būtent tas amerikietiškasis home-schooling yra labai blogai..
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
klebonija
Gigakrutikas


Prisijungė: 2006 02 10
Pranešimai: 1057
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.04 22:48 
Tema:
Atsakyti su citata

Tame mūsų žavesys, kad negalvojam taip pat. Nes kitokiu atveju - namudinis mokymas būtų nereikalingas. Iš kur gi tada rastųsi atskalūnai :)
_________________
Kuo toliau, tuo viskas bus blogiau. Patikėk. Aš tai patyriau. Du kartus.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Legionas
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 28
Pranešimai: 2547
Miestas: Indy

Pranešimas2007.05.18 03:54 
Tema: Re: Namų išsilavinimas JAV
Atsakyti su citata

saulelis rašo:
Skaičiau čia tokį įdomų straipsnį apie "home-schooling" judėjimą štatuose, kas yra religiškai orientuota vaikų mokymo namuose sistema.


Ne, tai nera religiskai orientuota sistema. Mokymas namie - nebutinai susijes su religija.

"Homeschoolers run the gamut from politically left to right, from deeply religious to agnostic or atheistic."
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Apie viską sukurti naują temą
Pereiti prie 1, 2, 3  Toliau rašyti atsakymą