:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5, 6  Toliau rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Jis & Ji sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.11.09 09:26 
Tema:
Atsakyti su citata

saulelis rašo:
Vargu ar įmanoma visą gyvenimą norėti tik vieno vienintelio žmogaus. Mano nuomone, tai ėjimas prieš žmogaus prigimtį. Tačiau tokius jausmus slepiame nuo mylimo žmogaus ir arba juos užgniaužiame, dantis sukandę kenčiame arba išsiliejame išdavystės akte, kuriam paaiškėjus dažniausiai seka santykių krachas.


nebutinai. galima neslepti nei nuo mylimo nei nuo saves, as pvz neslepiu, nors ir uzgniauziu, bet kenteti del to dantis sukandus netenka. zmogus turi valią ir gali ja naudotis. jei nesidulkini visai, tai vaziuoja arba stogas arba sveikata, bet jei dulkiniesi tik su vienu zmogum - nieko labai daug ten ta prigimtis nenukencia. o be to, kas ta prigimtis? zmogus jau seniai eina pries ja ir daugelis net mano, kad butent tame ir slypi zmogiskumas - sugebejime priesintis instinktams. taip pat ne paslaptis, kad zmogiskumas kaipo toks tera zodis, kuriam priskiriame aibes skirtingu reiksmiu ir kurį pasirenkame apibudinti save, kad labiau sau patiktume. todel, aisku, neverta smerkti vienokio zmogiskumo (vertinancio 'prigimti') ir iskelti kitokio zmogiskumo (besipriesinancio 'prigimciai').

saulelis rašo:
Tačiau kalba ir eina apie tai, kad atsisakyti pavydo. T.y. aš myliu savo moterį ir mes pasitikime vienas kitu visiškai, žinau kad ji man yra ta vienintelė, su kuria noriu praleisti likusį gyvenimą, auginti vaikus ir t.t. ir ji žino tą patį, o su kita moterimi aš flirtuoju/myliuosi ir t.t. tik dėl malonumo - dėl to paties, dėl ko einame į kiną, skaitome knygas, nueiname į prašmatnų restoraną skaniai pavalgyti, geriame, tūsinamės su draugais etc. Dėl to, kad tai mums malonu. Juk flirtuoti su moterimi/vyru, geisti ir siekti jo/jos kūno ir galiausiai tą geismą patenkinti yra be galo malonu.


man asmeniskai tas potencialus malonumas isbandyti kitus partnerius nublesta pries isipareigojimo, istikimybes malonuma. monogamija man yra ritualas ir apeiga, kurioje kuriu rysi su kitu zmogumi, taip pat saves isbandymas ir ivertinimas. uz galima poligamija man zymiai malonesnis yra zinojimas (arba tikejimas), kad kazkam esu vienintelis, kad uzpildau kazkieno pasauli visiskai, kad samoningai skiriu save vienam zmogui ir kad kazkas save paskyre man.

poligamijoje taip pat matau grėsmę - va sakai "aš myliu savo moterį ir mes pasitikime vienas kitu visiškai, žinau kad ji man yra ta vienintelė, su kuria noriu praleisti likusį gyvenimą, auginti vaikus ir t.t." - as manau, kad tai neatsiranda ir neislieka savaime. mano nuomone, meile yra valios aktas. tai ne instinktas ir ne jausmas, atejes pats. tai priklauso nuo pasirinkimo. tu nezinai, (kad ji tau yra vienintele), o tu taip tiesiog pasirenki, nusprendi, susiplanuoji gyvenima ir susistatai vertybes i lentyneles. panasiai su seksu. pasirenki myletis su vienu zmogum arba su daugeliu (arba isvis nesimyleti). seksas daznai labai suartina, todel yra galimybe, kad tavo pasirinkimas del meiles (bendro gyvenimo, vaiku, ateities) gali sušlubuoti ir netekti prasmes jei suartesi su kitu ir pajusi, kad butent su juo labiau vertetu praleisti likusį gyvenimą, auginti vaikus ir t.t. siuo atveju tai gresme tavo antrajai pusei (ir toms kitoms, kurioms ilgainiui gali neuztekti sekso/flirto/bendravimo, o tada teks kenteti).
t.y. atsiribojimas nuo kuno istikimybes gali atriboti ir nuo sielos istikimybes.

tiesa, dar daug kas priklauso nuo sekso kiekio ir kiek kam reikia. jei pvz sekso nori 3 kartus per savaite, o tavo partneris - 6 kartus per savaite, ir jei dar save dalini kitiems - partneriui tiesiog pasidarys taves per maza, o kiti gali nesugebeti taves pakeist.

bet cia tik mano romantiskai monogamiska galvele taip suredyta. jei kas yra laimingesnis kitaip - tik i gera.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Gizmo
Fetišas


Prisijungė: 2005 09 29
Pranešimai: 2258
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.11.09 22:50 
Tema:
Atsakyti su citata

Didžiumai tamystos išsakytų teiginių būčiau linkęs pritarti - taigi, tu ne vienišas savo mintyjimuose.
_________________
NIEKŠAS
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
wyshnia
Nuliovas


Prisijungė: 2006 04 23
Pranešimai: 59

Pranešimas2006.11.10 09:52 
Tema:
Atsakyti su citata

Adutis rašo:
seksas daznai labai suartina, todel yra galimybe, kad tavo pasirinkimas del meiles (bendro gyvenimo, vaiku, ateities) gali sušlubuoti ir netekti prasmes jei suartesi su kitu ir pajusi, kad butent su juo labiau vertetu praleisti likusį gyvenimą, auginti vaikus ir t.t. siuo atveju tai gresme tavo antrajai pusei (ir toms kitoms, kurioms ilgainiui gali neuztekti sekso/flirto/bendravimo, o tada teks kenteti).
t.y. atsiribojimas nuo kuno istikimybes gali atriboti ir nuo sielos istikimybes.



va sioj vietoj sutikciau su Aduciu. tokia gresme tikrai yra, jos labiausiai ir bijociau.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Barbė
Megakrutikas


Prisijungė: 2005 12 23
Pranešimai: 753
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.11.10 09:57 
Tema:
Atsakyti su citata

Bet žiūrėkit, jei būni su žmogumi, o su kažkuo kitu staiga atsiveria visas gerumas ir atsiranda tikras ryšys, nuo to negalima bėgti, kitaip visą gyvenimą praleisi ne su tuo... Nežinau, kas yra tiesa. Bet visada klausiau širdies balso: jei kažkas traukia, nuodėmė tam priešintis.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Naktibaldas
Megapūtikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 2070
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.11.10 13:04 
Tema:
Atsakyti su citata

Barbė rašo:
Bet žiūrėkit, jei būni su žmogumi, o su kažkuo kitu staiga atsiveria visas gerumas ir atsiranda tikras ryšys, nuo to negalima bėgti, kitaip visą gyvenimą praleisi ne su tuo... Nežinau, kas yra tiesa. Bet visada klausiau širdies balso: jei kažkas traukia, nuodėmė tam priešintis.

kodel nuodeme? taip tiesiog praktiskiau. visad iskart ir be kompromisu risdavau bendraut, jei tik pajusdavau, kad imu prisirisinet.
_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Barbė
Megakrutikas


Prisijungė: 2005 12 23
Pranešimai: 753
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.11.10 13:13 
Tema:
Atsakyti su citata

Tai Tu turi kažkokių kompleksų, kurie verčia Tave bijoti pasekmių, t.y. to, kas būna prisirišus prie kažko. Ir aš to bijau, žinok.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Naktibaldas
Megapūtikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 2070
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.11.10 13:44 
Tema:
Atsakyti su citata

Barbė rašo:
Tai Tu turi kažkokių kompleksų, kurie verčia Tave bijoti pasekmių, t.y. to, kas būna prisirišus prie kažko. Ir aš to bijau, žinok.
gali buti, nors siaip as manau, kad vienam man paprasciau gal gyvent ir siaip sudetinga asmenybe as, paprastai antrai pusei nebuna lengva su manim, nes del manes kyla daug visokiausiu rupesciu, o as ne is tu kurie megsta buti kitiems rakstis subinej, tai ir pasisvenciau vienatvei.
_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Barbė
Megakrutikas


Prisijungė: 2005 12 23
Pranešimai: 753
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.11.10 13:47 
Tema:
Atsakyti su citata

Sauluže, kiek Tau metų? Kai bus 45, tada pasakysi "pasišvenčiau 1natvei" ir aš Tave suprasiu :) Mes dar labai jauni taigi.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Naktibaldas
Megapūtikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 2070
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.11.10 13:51 
Tema:
Atsakyti su citata

Barbė rašo:
Sauluže, kiek Tau metų? Kai bus 45, tada pasakysi "pasišvenčiau 1natvei" ir aš Tave suprasiu :) Mes dar labai jauni taigi.

man 27, bet gyvenimo patirties turiu daugiau uz kai kuriuos 80-ecius:)
_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Barbė
Megakrutikas


Prisijungė: 2005 12 23
Pranešimai: 753
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.11.10 13:52 
Tema:
Atsakyti su citata

:))) Turi vaikų, anūkų, dalyvavai kare?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Naktibaldas
Megapūtikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 2070
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.11.10 13:57 
Tema:
Atsakyti su citata

vaiku neturiu i neturesiu turbut, nes isleidziant vaika i pasauli reikia buti uztikrintam, kad jis augs normalioje pilnaverteje seimoje, kad tures galimybes i issilavinima, kad ir po 20 jei reiks, kad butu galimybe jam padeti, o as to uztikrinti negaliu, todel atsakomybes jausmas man neleidzia tu vaiku turet, is to isplukia, kad anuku irgi neturiu:)
o kare dalyvavau..ir ne vienam...
_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Barbė
Megakrutikas


Prisijungė: 2005 12 23
Pranešimai: 753
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.11.10 14:01 
Tema:
Atsakyti su citata

Hm. Na, klausti, kodėl Tu taip jau įsitikinęs, kad negali įsipareigot ir STENGTIS, kad Tavo vaikai augtų minėtoje normalioje šeimoje, yadda yadda, yra turbūt lindimas į dūšią, ane?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Naktibaldas
Megapūtikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 2070
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.11.10 14:13 
Tema:
Atsakyti su citata

Barbė rašo:
Hm. Na, klausti, kodėl Tu taip jau įsitikinęs, kad negali įsipareigot ir STENGTIS, kad Tavo vaikai augtų minėtoje normalioje šeimoje, yadda yadda, yra turbūt lindimas į dūšią, ane?

nera pas mane dusios, ten degtines butelis kliuksi:)
o stengtis kazka kurti yra beprasmiska, nes gyvenimo budas mano visiskai nesuderinamas su seimos idile. pakeisti jo as nesugebu, bandziau- nepavyko. turbut ne visi skirti seimyniniam gyvenimui. ir niekaip negaledavau apsikesti, kad kasdien man artimo zmogaus akyse matydavau asaras, kuriu kaltininkas as pats ir budavau, todel nuo tada ir pradejau begti nuo visko..
_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Giedra
Krutikas


Prisijungė: 2006 06 16
Pranešimai: 224
Miestas: VNO

Pranešimas2006.11.10 14:18 
Tema:
Atsakyti su citata

o gal dar tiesiog ne laikas?.... :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Barbė
Megakrutikas


Prisijungė: 2005 12 23
Pranešimai: 753
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.11.10 14:20 
Tema:
Atsakyti su citata

Na, db jau aiškiau. Bet žinai... Nuostabiausia tai, kad gyvenimas mus moka nustebinti.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Jis & Ji sukurti naują temą
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5, 6  Toliau rašyti atsakymą