:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

Pereiti prie 1, 2, 3  Toliau rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Apie viską sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
vaikeliux
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 06 29
Pranešimai: 1890
Miestas: Kaunas

Pranešimas2005.12.01 12:33 
Tema: Akiniai, kontaktines linzės ir jų navarotai
Atsakyti su citata

Taigis via labiau (ne)matyti, kad teks šitą atributą įsigyt. kadangi kaip pastebėjau jau yra vartojančių tai gal galėtumėte įžvalgomis ir patirtimi pasidalinti- kokie geriau tie akiniai kokie navarotai yra apmokėtini, o kokie atsisakytini. galų gale kur geriau tokį dalyka pirkti.
Šiap, vis iš atminties neišeina tos mėlynos liepnselės vis spindejusios Razinovos akiniuose, ale įtariu akd čia jau nuo akių labiau, o ne nuo akinių- ar ten irgi navarotni kažkokie stiklai buvo?
:)
o jei rimtai tai žinau akd yra ten visokie tamsėjantys nuo apšvietimo ryškumo dar gal kokie navarotai- tik va nežinau kiek jie naudingi ir pan...
žinoma teks konsultuotis su gydytojais ale bent žinosiu ko klaust...
Aš iki šiol laikiausi nuostatos kad kol akiniai nebūtini tai jie ir nereikalingi- nes pastebėdavau kad po darbo sezono, vasaros metu, kai mažiau laiko prie kompo kiurksodavau regėjimas atsistatydavo. Tačiau jau pastebiu, kad regos problemos jau gali kelti grėsmę aplinkiniams (pavyzdžiui kai vairuoju)
Dėkui
_________________
I'm on the highway to hell
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
piktasis senbernis
Nuliovas


Prisijungė: 2005 09 23
Pranešimai: 82

Pranešimas2005.12.01 12:56 
Tema:
Atsakyti su citata

ale vos supratau, pachmielas matyt. as kaip senas akinys galiu pasidalinti patirtimi. savaime tamsejantys nafig reikalingi bo kaip kaimietis atrodysi. pas mane plastikiniai bo lengviau ant nosies, ir paploninti bo stori stiklai. a dar antirefleksas yra bet daba beveik visur jau yra, neva tai geriau jei su kompu daug dirbi. a daugiau nezinau ka sakyti. siaip as visomis keturiomis uz akinius o ne uz linzes. linzes yra boboms ir sportininkams.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Gizmo
Fetišas


Prisijungė: 2005 09 29
Pranešimai: 2258
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.12.01 13:06 
Tema:
Atsakyti su citata

Va va, ir man aktualu. Šiaip gal kas pirkote "Rega" Vilniuje, Pilies g., arba "Fielman'e"? O dar problema tame, kad reiktų prieš perkant akis pasitikrinti. Tik nežinau kur - poliklinikoje kažkaip nesinori porą sav. sugaišti, kol pas oftalmologą pakliūsi, o vietoje salonose tikrintis irgi nesinori - netikiu aš jais, juk jų pagrindinis principas - kad tik parduoti. Nors girdėjau, kad "Regoje" atlieka gan išsamius tyrimus, tame tarpe ir akių dugno.
_________________
NIEKŠAS
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2005.12.01 13:07 
Tema:
Atsakyti su citata

Linzės gan zaibys, ypač mėnesinės, kurių gali visą mėnesį neišsiimti. Labai patogu, ypač kelionėse, nereikia terliotis kasnakt. Bet galima nakčiai išsiiminėti ir tada jos laikys kokius tris mėnesius. Pora kainuoja 140 litų (čia Optometrijos Centre vokiečiofkėj), bet pas juos ten labai dažnai akcijos visokios būna, tai dažniausiai pigiau gaunasi.
Paprastos mėnesinės (kurias būtina einant miegoti išsiimti) pas juos kainuoja 100 lt.

Bet jei regėjimas nėra labai prastas, tai rekomenduojama geriau akinius rinktis, nes taip akims vrodeby geriau.
_________________
Get in touch with your inner Bonobo
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2005.12.01 13:11 
Tema:
Atsakyti su citata

Gizmo rašo:
O dar problema tame, kad reiktų prieš perkant akis pasitikrinti. Tik nežinau kur - poliklinikoje kažkaip nesinori porą sav. sugaišti, kol pas oftalmologą pakliūsi, o vietoje salonose tikrintis irgi nesinori - netikiu aš jais, juk jų pagrindinis principas - kad tik parduoti.


Nu nemanau, kad poliklinikoj patikrins geriau nei optikos salone su achujenna nuliova įranga. Dėl netikėjimo - tai man irgi biškį tokios mintys kilo, bet nelabai rimtos. Kaiptais nesitiki, kad jie galėtų tyčia klaidingus duomenis apie regėjimą pateikinėti... Čia juk visdėlto medicina, jie galėtų moščnai malkų atsikrauti už tokius bajerius.
_________________
Get in touch with your inner Bonobo
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Razinova
Trinity, the Bringer of Rain


Prisijungė: 2004 07 16
Pranešimai: 1539

Pranešimas2005.12.01 13:11 
Tema: Re: Akiniai, kontaktines linzės ir jų navarotai
Atsakyti su citata

vaikeliux rašo:
Šiap, vis iš atminties neišeina tos mėlynos liepnselės vis spindejusios Razinovos akiniuose, ale įtariu akd čia jau nuo akių labiau, o ne nuo akinių- ar ten irgi navarotni kažkokie stiklai buvo?
:)


Ačiū ačiū:) Liepsnelės tai aišku iš akių - nėr tokių akinių, kad jas paslėptų:) Ale stiklai mano irgi nepaprasti.
Taigis, kaip sena trumparegė, nešiojanti akinius jau kokius 23 metus, galiu pasakyt, kad akiniai yra gerai visai. Priklausomai nuo neprimatymo skiriasi stiklų stiprumas ir storis - galima imti stiklinius lęšius (jie dabar mandrai vadinami mineraliniais), o galima ir plastikinius.
Pliusai ir minusai.
Stiklas: + mažiau braižosi, yra plonesnis, - sunkesnis.
Plastikas: + lengvesnis, pigesnis, nedūžta, - greičiau susibraižo.

Taigi - nelabai skirtumo didelio yra. Kaina panaši.
Dar yra toks dalykas kaip ploninti stiklai (bet manau, kad jei tavo neprimatymas nedidelis, tai nereikes tau tokių).

Yra dar toks navarotas kaip lęšių antirefleksinė danga - šalina atspindžius ir šešėlius, atmuša fotoaparato atspindžius.
Dėl jos stiklai įgyja tokį truputį melsvai violetini atspalvį (iš čia ir mano mėlynos akių liepsnelės:)))
Dar yra fotochrominiai akinių lęšiai - tai čia tie, kur tamsėja nuo saulės - bet aš tokių neturėjau tai nežinau ar geri. Kiek esu mačius kitų - tai jie visada lieka truputį tamsesni ir būnant nesaulėtoj aplinkoj gal kiek per tamsūs.

Kaip ir viskas:)
_________________
mažos alkoholio dozės naudingos bet kokiais kiekiais
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Baisonėlis
Spiameris Reborn


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 3987
Miestas: tiesiai iš pliažo

Pranešimas2005.12.01 13:14 
Tema:
Atsakyti su citata

reikai turėti ir linzes, ir akinius, akiniai yra gerai darbui ir gyvenimui, nes nevargina akių kaip linzės, linzės nepamainomos gamtoje, sportuojant ar kitaip aktyviai leidžiant laiką.
linzių kainos priklauso nuo jų nešiojiomo laikotarpio - dabar yra nuo 29 iki 50 lt mėnesinės, kurias reikia išsiiminėti, apie 130 lt silikoninės, mėnesinės, kiurių nereikia išsiiminėti (galima nešioti išsiimant iki 4 mėnesių), apie 150 lt metinės, kurias reikia išsiiminėti. akiniai su plastikiniais stiklais kainuoja nuo 100 lt iki n+lt, priklauso daugiau nuo rėmelių kainų.
_________________
Aš girdžiu balsus savo galvoje ir jiems tu nepatinki ..... ir kuo toliau, tuo labiau....
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Razinova
Trinity, the Bringer of Rain


Prisijungė: 2004 07 16
Pranešimai: 1539

Pranešimas2005.12.01 13:15 
Tema:
Atsakyti su citata

Gizmo rašo:
Va va, ir man aktualu. Šiaip gal kas pirkote "Rega" Vilniuje, Pilies g., arba "Fielman'e"? O dar problema tame, kad reiktų prieš perkant akis pasitikrinti. Tik nežinau kur - poliklinikoje kažkaip nesinori porą sav. sugaišti, kol pas oftalmologą pakliūsi, o vietoje salonose tikrintis irgi nesinori - netikiu aš jais, juk jų pagrindinis principas - kad tik parduoti. Nors girdėjau, kad "Regoje" atlieka gan išsamius tyrimus, tame tarpe ir akių dugno.


Esu pirkus ir Regoj ir Fielmane, ir Optometrijos centre.
Akis patikrino visur gerai - ir akių dugną, ir astigmatizmo laipsnį ten kažkokį nustatė gerai. Tikrina akis gi ne pardavėjos, o daktarės:)
Tik kaina skiriasi: Rega - 40, Optometrija ir Fielmanas - 10 lt.
_________________
mažos alkoholio dozės naudingos bet kokiais kiekiais
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Gizmo
Fetišas


Prisijungė: 2005 09 29
Pranešimai: 2258
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.12.01 13:18 
Tema:
Atsakyti su citata

Sauleli, abejodamas salonų tikrinimo kokybe, turėjau omeny ne tai, kad jie nesugebės tinkamai patikrinti, o tai, kad "nenorės". Ta prasme, nafik jiems daryti išsamius tyrimus, jeigu galima ir taip tovarą prastumti, paviršutiniškai. Matai, abejoju ne be pagrindo, nes poroj salonų pažįstamiems taip jau nutiko - jie gaudavo per stiprius akinius arba linzes, po to skųsdavosi nuolatiniu akių pervargimu. Viskas baigdavosi tuo, kad turėdavo per naują stiklus dėtis. Betgi tai buvo jau prieš kelis metus, tad gal dabar situacija visiškai kitokia.
_________________
NIEKŠAS
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Gizmo
Fetišas


Prisijungė: 2005 09 29
Pranešimai: 2258
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.12.01 13:20 
Tema:
Atsakyti su citata

Ačiū už info, Razinova. O gal galima būtų dar kiek smulkiau - kiek ten tos tikrinimo procedūros užtrunka, ir kur labiau patiko - "Regoje" ar "Fielman'e"?
_________________
NIEKŠAS
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Razinova
Trinity, the Bringer of Rain


Prisijungė: 2004 07 16
Pranešimai: 1539

Pranešimas2005.12.01 13:32 
Tema:
Atsakyti su citata

Gizmo rašo:
O gal galima būtų dar kiek smulkiau - kiek ten tos tikrinimo procedūros užtrunka, ir kur labiau patiko - "Regoje" ar "Fielman'e"?


Šiaip procedūra užtrunka kokį 15-20 minučių - patikrina akis ir paskui mieruojiesi stiklus visokius - deda visokius variantus ir renkiesi kaip tau geriau - ar ryškiau, ar netaip, ar nori matyt vienetą ar nebūtinai.

Fielmane va tikrinausi akis pries pora savaičių (Vilniaus g., kur šalia Zaros), tai kažkokia pikta daktarė buvo. Bet patikrino tai viską, kaip priklauso.
Regoj tai jau seniai buvau - prieš kokius 4 metus (kai turėjau nuolaidą:)
Labiausiai man Optometrijos centre patiko.
_________________
mažos alkoholio dozės naudingos bet kokiais kiekiais
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
naktinuke
Bridget Jones ir Sargas


Prisijungė: 2005 04 03
Pranešimai: 2257
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.12.01 13:58 
Tema:
Atsakyti su citata

Europoj, nezinau kokia ten perduotuve yra, akis man nemokamai patikrino. Tik reikia remelius ir stiklus ten uzsisakineti. Man atrodo, kad daug kur taip daro, ne?
_________________
Baime kelianti...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Razinova
Trinity, the Bringer of Rain


Prisijungė: 2004 07 16
Pranešimai: 1539

Pranešimas2005.12.01 14:00 
Tema:
Atsakyti su citata

naktinuke rašo:
Europoj, nezinau kokia ten perduotuve yra, akis man nemokamai patikrino. Tik reikia remelius ir stiklus ten uzsisakineti. Man atrodo, kad daug kur taip daro, ne?


Brangiose optikose taip daro. Bet ten ir akiniai brangesni.
_________________
mažos alkoholio dozės naudingos bet kokiais kiekiais
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
vaikeliux
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 06 29
Pranešimai: 1890
Miestas: Kaunas

Pranešimas2005.12.01 16:30 
Tema:
Atsakyti su citata

hm refleksine danga gerai....
va del stiklu ar palsmasiniu ar stikliniu tai abejone- nes akiniu lengvumas yra aktualus dalykas, is kitos puses jei daznai reisk keist tuos akinius....
gal kas turit plastmasiniu ir stikliniu stiklu devejimo patirties?
siaip labai aciu uz info
_________________
I'm on the highway to hell
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Razinova
Trinity, the Bringer of Rain


Prisijungė: 2004 07 16
Pranešimai: 1539

Pranešimas2005.12.01 17:06 
Tema:
Atsakyti su citata

vaikeliux rašo:
va del stiklu ar palsmasiniu ar stikliniu tai abejone- nes akiniu lengvumas yra aktualus dalykas, is kitos puses jei daznai reisk keist tuos akinius....
gal kas turit plastmasiniu ir stikliniu stiklu devejimo patirties?
siaip labai aciu uz info


turejau su plastiku, dabar turiu su stiklu. didelio skirtumo nejauciu.
o siaip - siklas duzta, plastikas -ne. Bet plastikas truputi greiciau susibraizo. Bet jei nevalysi jokiom vilnonem rankovem:) tai ilgai rodys gerai.

as siaip imciau plastika. (bet mano "minusas" labai didelis, o stiklas yra plonesnis uz plastika - del to stiklas mano atveju geriau atrodo)
_________________
mažos alkoholio dozės naudingos bet kokiais kiekiais
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Apie viską sukurti naują temą
Pereiti prie 1, 2, 3  Toliau rašyti atsakymą