:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

Pereiti prie 1, 2  Toliau rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Knygos sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
Kilimandzaras
miglų upės irklininkas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2053
Miestas: 9789 km nuo Lhasos

Pranešimas2004.09.03 09:25 
Tema: Hermanas Hesė
Atsakyti su citata

Pamačiau komentarą, kad Meškiukui patinka Hesė, ir pagavo įdomumas, ką senberniai ir senmergės iš jo kūrybos vertina labiausiai.
Asmeniškai aš turiu dvi mėgiamas knygas, kurių negaliu reitinguoti žemiau kaip pirma vieta, tai "Stiklo karoliukų žaidimas" ir "Stepių vilkas".
Pirma knyga įdomi tuo, kad pirmą kartą beveik neįmanoma įsikirsti apie ką eina kalba, bet vėžiniesi vien nuo stiliaus, antra knyga įdomi pačio herojaus istorija. Netgi laikyčiau ją senbernių biblija. (Mačiau, kad buvo bandyta ja paskebti filmą "That Obscure Object of Desire", tai tegul čia būna senbernių filmas, o "Stepių vilkas - senbernių knyga:)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
NEBEnusiminusi
Latras


Prisijungė: 2004 08 13
Pranešimai: 148
Miestas: nuostabus

Pranešimas2004.09.03 20:30 
Tema:
Atsakyti su citata

,,Hermann Hesse (1877-1962) - vienas žymiausių vokiečių rašytojų. "Stiklo karoliukų žaidimas" - brandžiausias H. Hesės romanas, atnešęs autoriui Nobelio premijos laureato šlovę (1946).
Hermanno Hesse's lietuviškai išleistos knygos: Gertrūda, Pėteris Kamencindas, Roshaldė, Po ratu, Stiklo karoliukų žaidimas, Stepių vilkas, Knulpas''

Abi knygos nuostabios...reiktų susirasti ir kitas paskaityt.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Bembis
Megakrutikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 960

Pranešimas2004.09.06 13:04 
Tema:
Atsakyti su citata

Dar yra Sidharta, ir Ese rinkinys. Peteris Kamencindas - primityvesne stepiu vilko versija, Gertruda neuzstrigo, Stiklo karoliukai ir Steppenwolf rimciausios. Sidharta - Budos - vakariecio gyvenimo istorija Vakarieciams, bet siaip idomu...
[quote="NEBEnusiminusiHermanno Hesse's lietuviškai išleistos knygos: Gertrūda, Pėteris Kamencindas, Roshaldė, Po ratu, Stiklo karoliukų žaidimas, Stepių vilkas, Knulpas''

Abi knygos nuostabios...reiktų susirasti ir kitas paskaityt.[/quote]
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Baisonėlis
Spiameris Reborn


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 3987
Miestas: tiesiai iš pliažo

Pranešimas2004.09.06 14:03 
Tema:
Atsakyti su citata

kas tas Hesė? vilkų tyrinėtojas - bižuterininkas? :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Bembis
Megakrutikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 960

Pranešimas2004.09.06 14:14 
Tema:
Atsakyti su citata

Aha pagarsejo tuo, kad vilku kailius "inkrustuodavo" Svarovskio kristalais :))

Baisonėlis rašo:
kas tas Hesė? vilkų tyrinėtojas - bižuterininkas? :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2004.09.06 16:31 
Tema:
Atsakyti su citata

aš kažkaip supratau, kad dauguma gerų knygų esu perskaitęs būdamas dar paauglys arba vaikas, ir jei dabar paskaityčiau, daug daugiau suprasčiau ir įvertinčiau. taip pat ir su 'stepių vilku' - tada, kai skaičiau, mane kiek erzino Hesės dekoratyvumas ir neapibrėžtumas. dabar turbūt tik žavėtų... ale skaityt vėl tai tingiu (perdaug į kiną įnikęs esmi :))...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
kissa
Nuliovas


Prisijungė: 2004 09 06
Pranešimai: 2
Miestas: Normalus

Pranešimas2004.09.06 18:37 
Tema:
Atsakyti su citata

Adutis rašo:
aš kažkaip supratau, kad dauguma gerų knygų esu perskaitęs būdamas dar paauglys arba vaikas, ir jei dabar paskaityčiau, daug daugiau suprasčiau ir įvertinčiau. taip pat ir su 'stepių vilku' - tada, kai skaičiau, mane kiek erzino Hesės dekoratyvumas ir neapibrėžtumas. dabar turbūt tik žavėtų... ale skaityt vėl tai tingiu (perdaug į kiną įnikęs esmi :))...


tataigis gal sakau veta grizt i vaikyste visgi, jei knygu neskaitai. velniazin, kas darosi su zmonem.ju vis maziau ir maziau. Greit valdys ne Heses vilkas, ale tikras.
Aduti, nespėliok, o skaityk!!! :-)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Kilimandzaras
miglų upės irklininkas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2053
Miestas: 9789 km nuo Lhasos

Pranešimas2004.09.10 10:01 
Tema:
Atsakyti su citata

Skaičiau ir Sidhartą, ir Kamecindą - bet čia jo ankstyvasis laikotarpis, pasiruošimas prieš tas dvi esmines knygas. Po stepių vilko ir karoliukų įdomu skaityti tik tokia istorine-pažintine prasme.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
ruso
Nuliovas


Prisijungė: 2004 08 05
Pranešimai: 17

Pranešimas2004.09.10 12:30 
Tema:
Atsakyti su citata

Baisonėlis rašo:
kas tas Hesė? vilkų tyrinėtojas - bižuterininkas? :)


tikrai ne politikas, nuo pležo :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
zhaba
Latras


Prisijungė: 2004 06 29
Pranešimai: 126
Miestas: sfr

Pranešimas2004.09.22 20:48 
Tema:
Atsakyti su citata

nutaigi kazhkada online uzhpildziau alma literos knygu klubo apklausos anketa, buktai rinkos tyrimas or smth.. esme tame, kad kiekvienam uzhpildzhiusiam buvo pazhadeta atsiusti i namus viena knyga FOR FREE. jau buvau pamirshes apie ta anketa, kai praejusi savaitgali gaunu lapuka ish pashto>."ateikite pasiimti siuntini".. geras - alma litera ishtesejo pazhada.. ai tiesa, knyga buvo H.Hese "Stepiu vilkas" :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2005.01.13 18:05 
Tema:
Atsakyti su citata

Be jau isvardytu, paminesiu "Narcizas ir auksaburnis", o siaip viskas prasidejo nuo visiskai suskaitytos ese knygos... dabar jau viskas perskaityta, gaila... Neperdaugiausia ir buvo... Pagarba visiems, kuriems jis taip pat patiko/patinka.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
yamaika
Lapė Psichologė


Prisijungė: 2004 11 26
Pranešimai: 127
Miestas: Vatikanas

Pranešimas2005.01.14 16:02 
Tema:
Atsakyti su citata

o Hese ir man patiko, skaiciau visas jo knygas. butent jo knygas skaitydama supratau 2 dalykus:
1. kiekvienai jo knygai skaityti yra savas laikas. ne tik jo kuriniams, apskritai. pavyzdziui, Heses stiklo karoliukus perskaiciau per anksti, Irvingo Zuvedra - ziauriai per velai, kaip ir Ivanauskaites Menulio vaikus per velai, ar Keruako Kelyje per anksti..
2. jo knygas reikia skaityti tam tikra eile. pirmosios turetu buti pacios paprasciausios, kaip Peteris Kamencidas, Sidharta ( berods, cia vieni pirmuju jo kuriniu, kiek pamenu), po to - Narciza ir Auksaburni ( pakankamai primityvi knyga, bet grazi, esme ir stilius labai panasus i "Alchemiko"), paciam gale Stiklo karoliukus. jie, bent jau mano subjektyvia nuomone, yra vienas geriausiu jo kuriniu.
_________________
Dėde, duok man vieną dolerį, ką?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2005.01.14 17:09 
Tema:
Atsakyti su citata

Na kazi ar rasydamas sias knygas, H. Hese galvojo kokia seka, jas reikes skaityt. Manau H. Heses kaip ir bet kuriu kitu rasytoju knygas reikia skaityti chronologine seka, taip geriausiai susipazystant su rasytojo pakilimais ir nuopoliais... Kita vertus mano manymu mineto rasytojo ne visos knygos buvo vykusios, kai kuriu apskritai geriau neskaityt...

Paskutinį kartą redagavo grad, 2005.05.28 13:39. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.01.17 07:37 
Tema:
Atsakyti su citata

o rimtai gi, knygas skaitant skirtingu eiliškumu, jos gali daryti visai kitokį poveikį!... tokiu būdu eiliškumas tampa vienu iš meno kūrinio "suvalgymo" prieskoniu...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
yamaika
Lapė Psichologė


Prisijungė: 2004 11 26
Pranešimai: 127
Miestas: Vatikanas

Pranešimas2005.01.17 13:01 
Tema:
Atsakyti su citata

grad rašo:
Na kazi ar rasydamas sias knygas H. Hese galvojo kokia seka, jas reikes skaityt. Manau H.Heses kaip ir bet kuriu kitu rasytoju knygas reikia skaityti chronologine seka, taip geriausiai susipazystant su rasytojo pakilimais ir nuopoliais... Kita vertus mano manymu mineto rasutojo ne visos knygos buvo vykusios, kai kuriu apskrytai geriau neskaityt...


nesvarbu, ka galvojo HEsse jas rasydamas, svarbu, kad pradetumem skaityti nuo tokios knygos, kuri neuzkirstu kelio perskaityti tolesniu jo kuriniu. Tarkim, jei perskaitai itin sudetinga ir sunkiai suprantama knyga, nekyla ranka skaityti tolesniu to paties autoriaus knygu.
_________________
Dėde, duok man vieną dolerį, ką?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Knygos sukurti naują temą
Pereiti prie 1, 2  Toliau rašyti atsakymą