:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Knygos sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
Bronislovas
Krutikas


Prisijungė: 2004 08 12
Pranešimai: 208

Pranešimas2006.10.06 12:43 
Tema: audio knygos
Atsakyti su citata

As kaip ir dauguma niekaip neberadau laiko knygu skaitymui. Na nusipirkau mp3 playeri ir is ineto (p2p) parsipuciau afigienai daug audio knygu (rusu ir anglu kalba) ir dabar keikviena diena vaziuodams ir grizdamas is darbo klausau knygas (apie 1 val gaunas) ir taip slunkiaudamas perskaitau 2-4 knygas per menesi....
beje knygos dazniausiai super zinomu autoriu ir daug daug protingu knygu... manau tai sureguliavus pakalusa (nejaugi pirksi nezinoma knyga)
Pajauciau tingejimo jega!!!! Geros knygos kainuoja 20-60lt, tai net dar ir bapkiu kruva sutaupiau.
o jei ir netingeciau taip ir uzsienio kalbas pradeciau mokytis, bet tingiu....
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Giedra
Krutikas


Prisijungė: 2006 06 16
Pranešimai: 224
Miestas: VNO

Pranešimas2006.10.06 13:08 
Tema:
Atsakyti su citata

Net širdį suskaudo beskaitant. Viena smegenų puse lyg ir suvokiu visus garsaknygių privalumus... bet... nu ne... Ką reiškia vien paimti knygą į rankas, čiuopti jos viršelį, grožėtis; pavartyti - įvertinti, kokio dydžio šriftas, ar daug dialogų :))) Jeigu knyga ne nauja - iš savosios lentynos - kiek prisiminimų kyla, vaizdinių... Turiu keletą knygų, kurias į rankas imu ne dėl jų turinio - dėl kokio nors pamiršto vaikystės jausmo išgyvenimo.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Bronislovas
Krutikas


Prisijungė: 2004 08 12
Pranešimai: 208

Pranešimas2006.10.06 13:30 
Tema:
Atsakyti su citata

pazvelk kitaip, gyvenimo tempas didelis, didziaja dienos dali praleidi trulikuose, o dabar net jau ir stovint eilese, ar keliaujant, tai kam leisti tusciai laika, tiesiog klausai nuostabu romana ar kokia protinga knyga! Taip tu svieties, kartu nereikai papildomu salygu (patogiai isitaisyti) bei gero apsvietimo....
o dar finansisnis aspektas....
beje budamas uzsienio didziuju miestumetro maciau kaip zmones skaito ebook savo delninukuose
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Giedra
Krutikas


Prisijungė: 2006 06 16
Pranešimai: 224
Miestas: VNO

Pranešimas2006.10.06 13:50 
Tema:
Atsakyti su citata

Suprantu, suprantu visa tai... Pati fm radijuko is ausų nepaleidžiu. Bet jau geriau muzikos klausytis - nors emocinį balansą sureguliuoji :). Man tik apmaudu, kad greitai spausdintas žodis virs relikvija - niekam neįdomia ir nereikalinga.
Iš kitos pusės, visi esam skirtingi. Kas vienam gali būti priimtina, kitam gali būto nemalonu. Mane, pavyzdžiui, erzina, jei skaitovo balso tembras man pasirodo netinkamas bendram kontekstui. Arba pauzės, akcentai sudėlioti ne taip, kaip norėtųsi man. Dėl to renkuosi skaitymą - galiu "įjungti" daugiau juslių, receptorių :) ir taip mėgautis visu tikru grožiu
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Bembis
Megakrutikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 960

Pranešimas2006.10.06 14:21 
Tema:
Atsakyti su citata

Palaikau Giedra duotajame klausime.
klausytis knygu yra nesamone.
nera nieko maloniau, kaip pajusti spaustuves kvapa, versti puslapi ar ishsidrebus ant sofos paskaityti..
O ir priesh miega puikus atsipalaidavimas (neskaitant kitu budu :) )
Kai jau busiu senas ir zlibas, gal tada, bet kol galiu skaityti tol skaitysiu spausdintas knygas.
Bandziau tiesa sugrieshinti internetines knygas kompe skaitydamas, bet nepatiko...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2006.10.06 16:17 
Tema:
Atsakyti su citata

visa tai tik įsikalbėjimai ir bereikalingi sentimentai, mano manymu. knygoje juk svarbiausia turinys, o ne šrifto dydis... aš irgi dar visai neseniai galvojau kokia chuinia ilgus tekstus skaityti internete, bet paskaičiau ir pasirodo visai px, nebuvo jokio pagrindo taip manyti. svarbiausia, kad internete galima lengvai ir nemokamai rasti neribotus kiekius informacijos, tai šis argumentas man kaip ir atsveria knygos kvapo svarbumą.

o tokios baimės, kaip kad knygos išnyks ir pan. - taigi čia amžini bėdavojimaisi... dėl visų technologijos naujovių atsiranda kas taip verkia. kai knygas spausdinti pradėjo, juk irgi neabejoju, kad buvo virkaujančių - "vai vai vai, kaip čia bus, nebeliks ranka rašytų knygų, kaip nedvasinga, kokios čia knygos jei su mašinomis gaminamos". Na bus, sakykim, kažkada knygos vien elektroniniam formate. Ar tai reiškia, kad nebeliks gražių iliustracijų, daug/mažai dialogų, dailių šriftų ir visko kitko kas yra spausdintoj knygoj? Nė mirktelk nespėsim, kaip visi pripras ir bus lygiai taip pat dvasinga.

knygos kvapų išsiilgusiems, neabejoju, pagamins atitinkamai iškvėpintas nosinaites. galėsit uostinėti eknygas skaitydami :) O be to jau kiek laiko girdžiu tuos pagraudenimus apie nykstančias knygas, bet (bent jau šitoj saloj) tai knygynai ant kiekvieno kampo ir žmonių ten visad apstu.

o dėl audioknygų - tai kaiptais man iki šiol dar nė į galvą nešovė pabandyti... Ačiū už idėją, būtinai išmėginsiu. Beveik neabejoju, kad patiks.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.10.06 19:13 
Tema:
Atsakyti su citata

klausoma knyga - šiek tiek kitoks meno porūšis (kitaip pasisavinama ir apdorojama informacija, įtakos turi ne šrifto dydis ar tipas, o balso tembras, intonacijos ir t.t.). kartais teksto garsas turi ir trūkumų, pvz., jį visada išgirsi vienodai (arba panašiai), o perskaitęs gali kiekvieną kartą be garso sau jį pasakyti vis kitaip.
bet fignia visi tie skirtumai. skonio, patogumo ir laiko klausimas. be to, man atrodo, daug svarbesni ir daugiau nulemiantys procesai yra tie, kurie vyksta po informacijos pasisavinimo (perskaitymo, paklausymo) - t.y. interpretacija, analizė, įsiminimas, etc.
aš turbūt audio knygų kolkas nebandysiu, nes skaityti - įprasčiau, be to - ausinuką labai mėgstu naudoti muzikai (su akim juk jos nepaklausysi... ) :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Bronislovas
Krutikas


Prisijungė: 2004 08 12
Pranešimai: 208

Pranešimas2006.10.06 21:00 
Tema:
Atsakyti su citata

Na tiesos ka adutis suminejo yra. Labai daug kas priklauso nuo iraso kokybes ir skaitancio aktoriaus balso priimtinumo. Taciau yra ir nereliai padarytu audio knygu, su muzikiniu fonu, kai dialoga skaito keli aktoriai. tada tiesiog uzsimerki ir viska isisvaiduoji. Audio knygos mane uzveze nes radau labai idomiu, karnegio , froido, nitches ir t.t bei labai daug istoriiniu veikalu, siu knygu tikrai neipirkciau (min kaina 60lt o is pdf skaityti dar daugiau reikia prisiruosimo) ir kazin ar nusipirkes rasciau laisvo laiko.....
o dabar kiekviena kelione i darba ir atgal tai isklausytas mane sudominusios knygos skyrius....
o siaip man efektas ar perskaitytos ar isklausytos knygos panasus, puikiai prisimeni turini, jauti veikeju charakterius, darai savo isvadas
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Aurora
Megakrutikas


Prisijungė: 2004 07 09
Pranešimai: 555
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.10.07 00:41 
Tema:
Atsakyti su citata

va skaitydama nugrimzdau i vaikystes prisiminimus: augau as mazam Lietuvos miestelyje ir pamenu kai pradinese klasese mokytoja liepdavo mums eiti i miestelio biblioteka, i PASAKU KAMBARI!! Tikrai buvo toks! Sueidavom kokie pirmokai ar antrokai i ta kambari, bibliotekininke uzdedavo pasaku plokstele ant patefono kazkokio, uzgesindavo sviesa, ijungdavo visokias girliandas palubej, o mes susesdavom ant pagalveliu, ismetytu ant zemes ir klausydavom tu pasaku. Smagu buvo klausyti, uzsimerkti ir dalyvauti pasakose. Na o paskui bernai pradedavo graibytis:) Durneliai! Tada jau nebeidavau i ta pasaku kambari, nes pasakom nebekvepedavo ten:) Tai vat, manau, kad klausytis skaitomos knygos visai smagu butu tam tikroj aplinkoj, kai niekas netrukdo ir neblasko demesio. Taigi anksciau ir per telika atsimenu aktoriai skaitydavo knygas - sedi sau prietemoj ir skaito knyga mums is tarybinio ekrano. O gal per radija budavo tokia laida - "Vakaras su knyga"...nepamenu jau. Stai jums ir audioknygos (gindama lituanistes varda, siulau geriau vartoti junginį "garso knygos" arba "garsknyges":):):))
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.10.07 19:23 
Tema:
Atsakyti su citata

Bronislovas rašo:
Audio knygos mane uzveze nes radau labai idomiu, karnegio , froido, nitches ir t.t bei labai daug istoriiniu veikalu...


teisingai. pamirsau gi kad ne visos knygos - literatura/menas. mokslines, mokomasias, svieciamasias ir t.t. tikrai verta klausyti, ypac jei neuztrunka daugiau laiko. man turbut neuztruktu ilgiau, nes skaitau nelabai greit :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Bronislovas
Krutikas


Prisijungė: 2004 08 12
Pranešimai: 208

Pranešimas2006.10.07 19:36 
Tema:
Atsakyti su citata

na man asmeniskai greiciau gaunas klausyt nei skaityt, kazkiap tie aktoriai gerai skaito, as taip nepavaryciau....
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Knygos sukurti naują temą
rašyti atsakymą