:apie mus
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:folklioras
------------------
:senbernių kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senbernių muzika
:žmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniška ezoterika
:kelionės
------------------
:diskusijosPirtis Vilniaus centre
Design.Capital
Travels in Asia


:politika kas čia per rubrika?

Baisonėlis
Pasaulis keičiasi, aš jaučiu tai pagal vandenį, pasaulis jau daugiau nebus tokiu, kokiu jis buvo prieš tai...
Revoliucija nesostajalas, vsem spasibo....

Laba diena, giminės ir artimieji,

Tai va, politikos padangė paskutiniu metu kaip iš gausybės rago pila ant mūsų minčių malūno šūdus ir panašią konsistenciją nepaliaujamai ir kasdien. Įvyko taip plačiai reklamuotas renginys numeris 1 – rinkimai į LR seimą.

Na įvyko, ir ką? Ogi gavosi ne taip blogai, kaip čia dauguma tikėjosi, bet ir ne taip gerai, kad galėtum sėdėti prie alaus bokalo karštą lapkričio vakarą ir patenkintas kikenti sau į barzdą dėl rednekų kvailumo. Bet kai gerai pagalvoji, tai iš rednekų galime jau pasijuokti – darbiečiai gavo 39 mandatus, susijungė į koaliciją su Braziumi ir dabar atrodo kaip visiškai apgailėtinos figūros, bo Gintarinė ledi su savo žudančia lakštingalos šypsena iš jų dar sugebėjo nukniaukti (nuo katiniško žodžio „kniaukt“) vieną ministro portfelį.

Žiūrim ką turim – socdemai su katašuniais turi 7 ministrus ir premjerą (31 laimėtas mandatas), darbiečiai turi 5 ministrus (39 mandatai), Šatrijos padchalymai (10 mandatų berods) turi suskilusią geldą ir vieną ministrą ant kurio rednekai, optimistiniu scenarijumi vadovaujantis, kitus 4 metus kars šunis.

Kokie galimi tolimesni raidos scenarijai, kaip kad mėgsta sakyti populiariausi šiuo metu politologai?

Scenarijus Nr.1 – koalicija išsilaiko visą kadenciją. Vobana, vo čia tai būtų numeris, Brazių būtų galima įtraukti į visų laikų nemaringiausių politinių vadovų dešimtuką, nuo pjedestalo Katedros aikštėje nuboginti nafik Gediminą su visais žirgais ir užkelti Brazauską, primynusį kaire koja (tipo jau visiškai atsigavęs) Paulauską ir Uspaskiskiskichą. Kodėl primynus suvirintoją? O todėl, kad jei jis 4 metus išbus su Braziumi koalicijoje, tai per kitus rinkimus matysime BRAZAUSKO-Paulausko-Uspaskicho koaliciją „už nesibaigiantį darbą tolimoje perspektyvoje“, o ne Darbo partiją, kaipo tokią. Senas politinis intrigantas Brazius, panaudojęs „skaldyk ir valdyk“ tuos nekaltus balandžius darbiečius, kurie dabar jau truputį atgavo žadą po planų sudaryti Radugą, sutvarkys neužsigerdamas, o bufetava Kristina paruoš prie darbiečių patiekalo puikų padažą. Darbo partijoje nėra nei vieno politiko, kuris be Viktoro galėtų užsiimti charizmatika ir bandyti patraukti liaudį, pačiam Viktorui, jei jis susigundys užimti Ūkio ministro postą, žiniasklaidą užstatys tiek nesantuokinių vaikų, kad anekdotai išseks neprasidėję. Kiti darbiečių ministrai tikrai nesugebės apsiprasti prie politinio darbo per kokius metus, o per tą laiką iš jų liks su taikiniais ant nugaros lakstantys šernai žiniasklaidos medžioklės plotuose. "Sad but true", kaip pasakytų Metelica. Kas iš to gero Lietuvai? Na gal bent jau dabar rednekai supras, kad stebuklai gamtoje neegzistuoja. Nors vargu, musėt reikia tų 40 metų po dykumą turistavimo. Be to, jei darbiečiai nesišakos ir paslaugiai nešios Braziui narzaną karštą lapkričio vakarą, galime turėti visą kadenciją išsilaikiusią vyriausybę ir puikų paminklą Katedros aikštėje. Minusas – galime kokius 2 metus turėti vyriausybę, kurioje apie pusę ministrų nežinos "kuda podatsia", "komu otdatsia", o kitus 2 metus jie pabaigs būdami pornografinių anekdotų herojais.

Scenarijus Nr. 2 – koalicija pragyvuoja kokius metus, išyra nafik ir vietoj jos susiformuoja šiek tiek genetiškai modifikuota Raduga. Būtų įdomu, pirmais naujos vyriausybės veiklos metais mums beliktų kas vakarą ateiti į mūšio lauką ir pribaigti sužeistuosius. Nemanau kad po paskutinio Braziaus fokuso su Radugos kidalova konservai taip iš karto ir nusiteiks konstruktyviam dialogui (dar vienas madingų politologų frazeologizmas). Iš pradžių pareikalaus aukos kokios nors, pvz. nekaltų mergaičių, pusė kepto jaučio ir poros socdemų ministrų galvų, o jau po to bandys žiūrėti kaip kas. Gerai yra tai, kad tokiu atveju į ministrų postus papiltų bent jau pakaltinami IQ ir patirties atžvilgiu asmenys. Socdemai vis tiek liktų panašioje pozicijoje, gal tik ministrų turėtų 6 vietoj 7, arba net premjerą pakeistų koks nors kitas, bet visumoje aš dar neapsisprendžiau, ar tai būtų geras variantas Lietuvai (skirtingai nuo kitų politologų, aš pasveriu visus už ir prieš, be to, man dar niekas nemoka už mano pastebėjimus). Tokios situacijos minusas yra tas, kad Lietuva pusė Seimo kadencijos neturėtų veiksnios vyriausybės, o tai vis tiek kirstų per mūsų kasdieninį alaus biudžetą. Be to darbiečiai turėtų vėl šūdo pilti ant naujų rinkimų malūno, mol „mes bandėme, bet mus primušė...“. Tokios situacijos pliusas – gal pagaliau konservai su socdemais išmoktų dirbti kartu, o ne vien tik vadovautis principu „sam kaziol“.

Scenarijus Nr. 3 – atvaro ateiviai ir visus išžudo. Tada po kiek laiko turėtume Katedros aikštėje paminklą Braziaus, primynusio kaire koja Paulauską ir Viktorą, o dešine – marsietį, saturnietį ir Kentauro Z atstovą. Jei rimtai, trečias scenarijus yra kiek painokas, nes galimi įvairūs variantai, pvz. dalis darbiečių perbėga pas socdemus, tie su liberalais (Zuokas prastai užsirekomendavo per šias politines batalijas, fu, turbūt daugiau nebalsuosiu už liberalus) sudaro mažumos vyriausybę, kurią paremia konservai; darbo partija permeta per bortą socdemus, sudaro sąjungą su paksistais (jei tokių dar bus po 1 metų šio Seimo kadencijos) ir valstiečiais, bet tvirtinant vyriausybę gauna prapūtimų nuo opozicijos ir taip ateina nauji, pirmalaikiai rinkimai etc. Bet neveltui aš išskyriau scenarijų 1 ir 2, laikydamas juos realiais. Tikėkimės kad taip ir bus.

O dabar apie svarbiausia – vis tiek manau, kad Žalgiris bus šio LKL sezono čempionas, nepaisant nepelnytos LRyto pergalės pirmame mače, kas nesutinka – rašykite skundus šio skyrelio moderatoriui, t.y. man. Jei manote kad padės, tsakant.....


Baisonelis Radžvilas Lopata fon Kulakauskas XIV Raduga

2004 m. lapkriļæ½io m?n. 09 d.Komentarai 
Meškiukas 2004-11-15 17:33:27
Pagalvojau, kad šaldytis brungu ir nutariau dalyvauti karnavale...2004-11-13 11:19:59
Meskiukas nesisaldykit, mes be jusu niekaip.Baisonėlis 2004-11-12 16:24:55
a vot naujausias anekdotas yra tas, kad Prnskienė bus kaimiečių ministrė, WUAHAHAHAHAHAHA, tai močiutei, kuriai neteko nei prezidente, nei premjere pasidaryti, bando bent jau kiek pavadovauti, čia gal ji savo CV bando gerinti, gal ruošiasi kada darbą keisti? :)Meškiukas 2004-11-10 22:10:05
o ja - politinė komedija gyvai...su daug daug klounu...Baisonėlis 2004-11-10 15:26:50
viskas bus normaliai, ponai prisiekusieji, bus smagu ir juokinga, dviračio šou turės medžiagos 4 metams į priekį.Meškiukas 2004-11-09 12:44:35
manu reik keturiems metams užsišaldyt...Razinova 2004-11-09 09:27:06
Super. Tamstele - Jumi pranašas esate.


--- --- ---
naujausi komentarai
--- --- ---Euro (melo)drama – mitai ir faktai (11)

--- --- ---

KĄ DARYTI? (12)

--- --- ---

Muilo burbulai ir seni krienai (33)

--- --- ---

Mėsos turgūs Europoje – Briuselis ir Londonas (17)

--- --- ---

Iššūkiai senbernių gyvenime. II dalis. (57)

--- --- ---

Patarimai dėl elgesio su gerule (44)

--- --- ---

Back on line– BLOC PARTY / TOM WAITS / ARCADE FIRE / ANDREW BIRD (10)

--- --- ---

KILLERS/ DECEMBERISTS/ ELECTRIC SIX/ BECK/ BADLY DRAWN BOY/ TV ON THE RADIO (16)

--- --- ---

SONIC YOUTH/RED HOT CHILLI PEPPERS/WOLFMOTHER ir kiti herojai. (5)

--- --- ---

Judėjimas, žmogiškoji prigimtis ir lašiniai (32)

--- --- ---

Karas prieš narkotikus (191)

--- --- ---

Maistas ir virškinimo problemos (14)

--- --- ---

"Oskarai" 2006 (16)

--- --- ---

Kung Fu klasika (2) (16)

--- --- ---

Praleistieji (Vol.5): Babusia (Lidia Bobrova, 2003) (15)

--- --- ---

Ar Mėnulis jau gyvenamas? (41)

--- --- ---

Už sovietinę penkiakampę - milijonas litų (38)

--- --- ---

Jie bijo… (13)

--- --- ---