:apie mus
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:folklioras
------------------
:senbernių kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senbernių muzika
:žmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniška ezoterika
:kelionės
------------------
:diskusijosPirtis Vilniaus centre
Design.Capital
Travels in Asia


:senbernių muzika kas čia per rubrika?

S. Kilimandžaras
Pusės metų muzikinė pauzė baigėsi – kartais gyvenimo srovė neša taip stipriai, kad muzikai, (o juo labiau naujai) lieka tik menkai pastebimi akivarai užutėkiuose. Bandome taisytis.
Back on line– BLOC PARTY / TOM WAITS / ARCADE FIRE / ANDREW BIRD

BLOC PARTY – A WEEKEND IN THE CITY’2007

* * *“Bloc Party” po dviejų metų pertraukos grįžta su antruoju albumu. Užsikabinau, išgirdęs signalinį singlą “The Prayer” – kuris savo kapotu ritmu, urzgiančiomis gitaromis ir dramatiška elektronika atrodo turėjo įprasminti visą artėjančio “A Weekend in the City” turinį. Iš netikėtumo atlėpo ausys ir pamaniau, kad klausausi “TV on the Radio” – daina pribloškia savo konstravimu ir retai beužtinkamu šviežumu.

Tačiau visa kita… Jokiais būdais nėra blogai, bet tokios masės kaip “The Prayer” nebeturi nė viena albumo daina. Tai vienoje, tai kitoje vietoje pastebi, kad bereikalingai per daug perkusijos ("Where Is Home", "Sunday"). Kitur per mažai gitarų. Per ilgos įžangos, kurios kartais užima visą dainą ("Kreuzberg"). Ir pernelyg dažnai šiose tuštumose pasimeta dramatiškas Okerere balsas. Balanso trūkumas verčia jausti įtampą ir griežti dantimis.

Kai po vienos ar kitos grupės debiutų jau pradeda rodytis, kad ilgam turėsim kažką nemažiau už “The Cure”, “Depeche Mode” ar “Radiohead”, ima ir ateina tas metas antrajam albumui, kuris nė iš tolo neprilygsta pirmajam. Kodėl taip yra? Ar iš tiesų pasaulis pradėjo greičiau suktis? Pašlovintos grupės išvažiuoja į nesibaigiantį intensyvų turą, skubėk, skubėk, metai lakstant po visą pasaulį – o tada ateina laikas naujienoms, ir tuomet pervargimas, stresas, skuboti sprendimai ir palengvėjimas tik toks, kad spėjai įvykdyti dar vieną terminą.

Noriu manyti, kad trečiuoju bandymu “Bloc Party” pavyks sukoncentruoti savo talentą į vientisą, unikalų albumą, kurio jie ir yra verti.

Taupantiems laiką, be “Prayer”, siūlau dar paklausyti "Song For A Clay", "Waiting for the 7:18", "I Still Remember".

TOM WAITS – ORPHANS: BRAWLERS, BAWLERS & BASTARDS’2006

* * * * ½Man iš tiesų visuomet truputį baugu rašyti apie šį žmogų. Nes jis yra iškrypęs ir pernelyg keistas mūsų padermės atstovas. Savo pjūkliniu balsu jis nusmailina fortepijono stygas ir įsmeigia patikliems klausovams giliai į nugaras. Pasakoja istorijas, kurios tegali įvykti pragare arba lizergino rūgštimi nupurkštuose veidrodiniuose kambariuose. Blaškosi teatro scenos dulkėse. Geria kavą ir klastingai rūko su Iggy Popu pas Jarmuschą. Po to klausovai niekada nebebūna, tokie, kokie buvo. Waits’as taip elgiasi jau beveik 40 metų. Ką jis bedarytų, bliuzą, roką ar balades, po jo maniakiško antpuolio, baladės nusimeta visą per dešimtmečius užsidėtą grimą ir draperijas ir pusnuogės išeina šokti į gatvę. Klausovai su styrančiomis kliapo stygomis širdyse vaitoja, eina iš paskos, ir prašo dar.

Prašyti – ir gauti daugiau, negu galima tikėtis: tai yra “Orphans”. Trys albumai viename, 56 anksčiau neskelbti, įvairioms progoms parašyti Meistro kūriniai. Našlaičiai. Galima būtų manyti, kad jei neskelbti, tai ir prasti ir niekam nereikalingi; tačiau per ilgą laiką Tom Waits nusikalė sau tokią prabą, kad prastų gabalų jis tiesiog nebegali turėti.

“Orphans” trilogija aiškiai struktūrizuota: “Brawlers” tai pirmykštis bliuzrokas; “Bawlers” – kraujuojančios baladės; “Bastards” – plataus diapazono eksperimentai su garsais, poezija ir chaosu (prisipažįstu, jos vienintelės iki šiol neįveikiau).

Nedalinsiu jokių rekomendacijų dėl stiprių/silpnų(?) “Orphans” vietų – besidominčiam muzika žmogui šį albumą išklausyti privaloma ir tegul savo favoritus jis išsirenka pats.

ARCADE FIRE – NEON BIBLE’2007

* * * *Dar vienas labai ir ilgai lauktas albumas. Kanadiečiai “Arcade Fire” mane išgąsdina lėtai įsibėgėjančioje pirmoje albumo dalyje pateikdama tik vieną, tačiau visą albumą signifikuojantį puikų gabalą: “Intervention”, kuriame bažnytiniai vargonai, melodija ir tekstas išsprogdina stratosferą. Visa kita – monotoniškai bėgiais riedantis traukinys, į kurį gali spėti, gali nespėti, ir vis tiek nebus jokio skirtumo. Belieka stebėtis, kodėl šio puikaus kolektyvo styginiai ir akordeonas krenkščia, kosi ir trypčioja vietoje.

Tačiau maždaug nuo “Neon Bible” vidurio reikalai pradeda taisytis: bangos dusliai ir lėtai plakasi į “Ocean of Noise”, “The Well and The Lightouse” savo šviesa raižo pakrantę, ir kažkas šoka pagal “Antichrist Television Blues”, kuris puikiai nuimta rokenroline Springsteen’o maniera pasakoja mums apie liūdnai įprastą gyvenimą. Ha, tai, ko niekaip nepavyko padaryti “Killers’ams”, “Arcade Fire” gliaudo kaip riešutus. Įtikinama jau antrą kartą.

ANDREW BIRD – ARMCHAIR APOCRYPHA’ 2007

* * * * *Hipnotizuojančio balso žmogus-orkestras Andrew Bird savo nauju darbu mane vėl prikala prie kėdės ir nepaleidžia. Panašu, kad jis renka melodijas kaip grybus, kuriuos visi kiti praeina, arba randa jas Mėnulio krateriuose.

Albumas grakštus lyg finikiečių trirema ir erdvus kaip Skitų imperijos stepės. Andrew Birdui patinka senovės istorija. Man irgi. Prieš žengiant į stepes, belieka įkvėpti.

2007 m. balandļæ½io m?n. 30 d.Komentarai 
Kilimandzaras 2007-09-14 12:01:48
Pauliui.Rymeikiui: malonu isgirsti kompetentinga gynyba:) Recenzijose visada astriai iskyla subjektyvumo klausimas, ir si recenzija - jokia isimtis. Arba dziugina, arba nedziugina. Sikart Bloc Party manes visai nenudziugino.paulius.rymeikis 2007-09-09 00:37:14
kritike, visų pirma, "amg" nėra leidinys. visų antra, koks "guardian" tikrai yra įtakingas ir skelia "weekend in the city" 6/10, "Q", "Uncut", "Mojo" ir "Spin" - irgi 6. ir svarbiausia, visai nesvarbu, kiek ir kas duoda ;)Kritikas 2007-08-22 00:45:53
Kas cia per "ismincius" rase The Weekend In The City apzvalga? It is absolutely rubish!
Zmones, nesusidarykit klaidingos nuomones ir neskaitykit sito bullshit'o. Geriau paziurekit tokiu itakingu uzsienietisku leidiniu, kaip "All Music Guide", "The Sunday Times" ar "NME" apzvalgas.
Tiesa sakant man, The Weekend In The City yra dar geresnis nei Silent Alarm.Pieva 2007-08-16 15:26:28
Tomu Waitsu susižavėjau visai neseniai ir visai netyčia. tačiau sakoma, kad geriausi dalykai atsitinka netikėtai. taigi aš, visiška roko, metalo šalininkė, ėmiau ir be proto susižavėjau šia charizmatiška ir ekspresyvia asmenybe. Nežinau kaip kodėl, tačiau jis man prilipo. Kiekviena jo daina savita ir vis kitokia. Yra Tomiška specifika, tačiau šis žmogus nesikartoja. O kur dar jo teatrališkumas, balso galimybės, energija ir polėkis. Dieve, kad daugiau žemėj tokių žmonių...senmerge 2007-07-10 21:30:48
nebukit senberniaiemilija 2007-06-23 17:56:24
nezinau, man tai jus labai padedat muzikiniuose ieskojimuose. ir siaip, gera skaityt, kai gudrus zmones raso(:. 2007-05-25 18:23:27
Deividas Bowie
pats yra nepakeiciamasdb 2007-05-06 00:10:59
Arcade fire pirmas albumas buvo idomesnis ir linksmesnis.Sitas toks... kazkoks... slegiantis?dummy 2007-05-03 18:02:55
Tom waits'as unikalus savo nesistengimu pataikyti i koki nors "wave'a", nes jis pats sau wave'as, jis pats sau reivas ir jis pats sau keistas ir kreivas. Bet butent todel jis ir veza savo visisku iskritimu is so called muzikinio "konteksto" visu kitu atlikeju atzvilgiu. Jo paskutinis darbas yra kaip kaleidoskopas parodantis Waits'o kurybini daugiabriauniskuma. O kur dar balsas, Balsas... Ir jam jau greitai 60, bet jis vis dar can't get enough. Ispudinga..a 2007-04-30 15:21:27
David Bowie neseniai gyresi, kad butent jis Arcade Fire "atrado", o ne kas nors kitas :)
Idomi grupe...


--- --- ---
naujausi komentarai
--- --- ---Euro (melo)drama – mitai ir faktai (11)

--- --- ---

KĄ DARYTI? (12)

--- --- ---

Muilo burbulai ir seni krienai (33)

--- --- ---

Mėsos turgūs Europoje – Briuselis ir Londonas (17)

--- --- ---

Iššūkiai senbernių gyvenime. II dalis. (57)

--- --- ---

Patarimai dėl elgesio su gerule (44)

--- --- ---

Back on line– BLOC PARTY / TOM WAITS / ARCADE FIRE / ANDREW BIRD (10)

--- --- ---

KILLERS/ DECEMBERISTS/ ELECTRIC SIX/ BECK/ BADLY DRAWN BOY/ TV ON THE RADIO (16)

--- --- ---

SONIC YOUTH/RED HOT CHILLI PEPPERS/WOLFMOTHER ir kiti herojai. (5)

--- --- ---

Judėjimas, žmogiškoji prigimtis ir lašiniai (32)

--- --- ---

Karas prieš narkotikus (191)

--- --- ---

Maistas ir virškinimo problemos (14)

--- --- ---

"Oskarai" 2006 (16)

--- --- ---

Kung Fu klasika (2) (16)

--- --- ---

Praleistieji (Vol.5): Babusia (Lidia Bobrova, 2003) (15)

--- --- ---

Ar Mėnulis jau gyvenamas? (41)

--- --- ---

Už sovietinę penkiakampę - milijonas litų (38)

--- --- ---

Jie bijo… (13)

--- --- ---