:apie mus
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:folklioras
------------------
:senbernių kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senbernių muzika
:žmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniška ezoterika
:kelionės
------------------
:diskusijosPirtis Vilniaus centre
Design.Capital
Travels in Asia


:senbernių muzika kas čia per rubrika?

S. Kilimandžaras
Mėgstamiausia sporto šaka Lietuvoje kelioms dienoms vėl į masinę psichozę įvarė daugelį lietuvių, žiniasklaidos priemonių ir ekspertų. Mums vis dar patinka visi magiški žodžiai su šaknimi “eur“. Eurolyga, euras, euro alus. Eurovizija. Mes taip norime būti Europoje, kad lipame į ją per langus, braunamės per ventiliacines šachtas ir šliaužiame kanalizacijos vamzdžiais, vardu “Eurovizija”.
Eurovizija 2006 – sprogdinimas iš vidaus

Kontekstas

Mes esame pakankamai jauni europiečiai, todėl natūralu, kad vis dar nežinome daugelio dalykų. Pavyzdžiui, kad Jungtinėje Karalystėje, esminiame visų laikų rokenrolo gamybos bastione, “Eurovizijos” koncertus komentuoja vienas garsiausių šalies komikų Terry Vaughan, ir britai kikendami sėdi ir vėpso į kokių albanų pasirodymą kaip į neblogą humoro šou. O kitą dieną išeina į “Kaiser Chiefs” koncertą.

Kitose Vakarų Europos šalyse šis konkursas irgi senai tapo liūdnų ir beviltiškų middle-aged namų šeimininkių pramoga. Tačiau Rytuose – viskas kitaip. Mes kraustomės iš proto, stengdamiesi būti kiečiausiais nenusakomo “kultūrinio” lygio renginyje, mes sergame, rėkiame ir pergyvename.

Aš matau tik vieną paaiškinimą šiai nesuvokiamai beprotybei – deja, Rytų Europą vis dar aplenkia Vakaruose įprasti roko festivaliai, kai į sceną visoje savo šlovėje nusileidžia veidai iš MTV, pasaulinių dailės meistrų parodos taip pat keliauja kažkur pro šalį. Europa vis dar laiko mus mirštančius iš troškulio kultūrinėje dykumoje, ir “Eurovizija” – tai viena iš retų progų pašėlti ir pažvelgti į pasaulį. Jei Roskildė būtų kur nors Latvijoje, šitą konkursą mes pamirštume po metų. Žinoma, tokiai situacijai yra daugiau negu reikia objektyvių pateisinamų priežasčių, ir “Euroviziją” mes mylėsime nepakančia meile dar mažiausiai penkis metus. Gaila tik, kad Lietuvą vienijančiu dalyku tapo pasibaisėtino kvailumo renginys, kuriame, be viso to, mums dar ir klaikiai nesiseka. Ką daro lietuviai panašioje situacijoje? Jie drąsiai eina į priešo irštvą, ir išsprogdina ją iš vidaus.

Beprotiškai malonu pasijusti teisiam, todėl leiskite priminti, ką siūliau daryti prieš metus straipsnyje apie 2005-ųjų “Euroviziją”, Laurai beviltiškai pralaimėjus: “Baigiam mėtyti pinigus brangiam eteriui, dizainerių ir stilistų paslaugoms ir kitais metais pasielgiame kaip airiai – išleidžiame į “Euroviziją” du nepilnapročius vaikus, kurie nekoordinuotai pastrapinėtų scenoje pagal kažkurio kaimo restoranėlyje 1992-ais metais užmirštą sintezatoriaus fonogramą. Už sutaupytas lėšas surengiame vietinį konkursą ir paremiame laimėtojus.”

Pasirodo, aš buvau bent jau iš dalies teisus. Nes šiais metais į “Euroviziją” mes išleidome ne du, o visus šešis nepilnapročius vaikus.

Ką dabar pasakys visi gorbulskiniai ekspertai, po praėjusių metų finalo postringavę apie tai, kaip mes nemokame gražiai supakuoti šūdo į blizgančias draperijas ir kad mums reikia stengtis tai daryti?

LT UNITED

Žinoma, jie yra visiškai pilno proto. Praktiškai visi iš jų – Lietuvos scenos legendos, niekada nevergavę godiems prodiuseriams, su keliolikos ar dar daugiau metų buvimo scenoje patirtimi. Ir, kaip aš įsivaizduoju, vieną dieną nusprendę ir pasiryžę sudrebinti pasityčiojimo iš muzikos tvirtovę jos pačios ginklu. Ir tuo pačiu atverti akis Lietuvos publikai.

Buvo ir 92-ųjų fonograma, ir nekoordinuotai šokinėjantis Lukošius, bet kas svarbiausia – tai buvo nuoširdu ir pataikyta į dešimtuką. LT United nupjovė kojas iš baltų rojalių lendančioms balerinoms, numovė puošnius stringus Andoros Yvoms ir nukandžiojo galvas cukriniams balandėliams ant rožinio kičo torto. “We Are Here to Represent the Truth” – štai kur tikrasis dainos pranešimas, o ne “We Are The Winners”, tu atbukusi Europa! Kas dar galėjo geriau ir tiksliau išjuokti “Euroviziją”, jeigu ne žmonės, visą savo gyvenimą atidavę rokui?

LT United (ir, reikia pripažinti, suomiai “Lordi”) davė puikią žinią – jeigu šitas sup…stas konkursas kitais metais nepasikeis, mes atsiųsime jums nuogų pankų grupę, kuri išdulkins “geros pop dainos idėją” tiesiog ant scenos. Ir už tai mums paplotų net pats Terry Vaughan. Nes balsavimo rezultatai rodo, kad Europa jau kiša pirštus į burną, bandydama išvemti sacharinines lėlytes ir lėliukus, bei ilgisi natūralumo ir rokinių gitarų. Iš balsavimo rezultatų taip pat galima suprasti, kad Bosnija ir Hercegovina – nelaimingiausia šalis Europoje: išdraskyti karo, jos gyventojai pasklido visoje Europoje ir balsuoja už nuosavą folkmuziką.

Finalas

Kadangi niekas iš mūsų šiuo momentu jau nebeatsimena kokių dvidešimties konkurse dalyvavusių dainų (tai viena iš “Eurovizijos” vizitinių kortelių), pasistengsiu trumpai:

Šveicarija ir Izraelis su visu prideramu šlykštumu bando štampuoti Michaelį Jacksoną – “we’ll make a world a better place”, “together we are one” ir panašias seniai nebeveikiančias kvailystes. Jei jau yra toks geresnio pasaulio ilgesys, nusipirkit bilietus į Iraką, o ne į Atėnus.

Latviai – originalus visame kontekste projektas, lyg gerai pratęstas intarpas iš “Queen’ų” “Bohemian Rhapsody”. Tiesiog jiems teko pasirodyti per anksti.

Ispanija – “Las Ketchup”. Ką jos ten dainavo? “Duty free, duty free”?

Vokietija – miškinguose Bavarijos slėniuose pasirodo iki šiol egzistuoja paslaptinga kaubojų bendruomenė, kuri eksportuoja į Ameriką Teksaso reindžerius ir groja nykią country muziką.

Danija – mergina naiviai tikėjosi, kad mes pamiršome, jog tvistą mūsų seneliai šoko dar 1950-aisiais metais. Alio – jau 2006-ieji.

Rusija – Dima taip nori laimėti konkursą, kad net ant marškinėlių užsirašo numerį, už kurį reikia balsuoti. Mane dar labai prajuokina Rusijos delegacijos vadovo komentarai po koncerto – jis įtaria, kad rezultatai suklastoti, kad tokioms grupėms kaip “Lordi” apskritai reikia neleisti dalyvauti “Eurovizijoje”, ir todėl galima sakyti, kad Rusija užėmė pirmą vietą. Apgailėtina…

Rumunija –diskotekinis gabalas su geru balsu. Tinkamas šios vasaros įpėdinis “Ozone” hitui “Dragostea Tin Dea”.

LT United – vienintelė grupė, kuriai buvo švilpiama ir rankose nervingai buvo gniaužomos vėliavos. “O ką daugiau daryti? Šitas vilkas tuoj sugriaus mūsų šūdinų melodijų namelį” – turbūt taip jų pasirodymo metu mąstė eilinis “Eurovizijos” gerbėjas. Visiškai sugriauti gal ir nepavyko, bet pamatai buvo supurtyti atsakančiai.

UK – Amerikoje už tokią parodiją iš hiphopo būtų šaudoma. Tikėkimės, kad Britanijoje “paniatkės” švelnesnės.

Graikija – šviežia ir graži Bonnie Tyler dainuoja senos ir baisios Bonnie Tyler dainą. Bet kam tą daryti “Eurovizijos” scenoje, kai yra šitiek karaoke klubų?

Suomija – butaforiniai monstrai (He, Lietuvoje jau sklando alternatyvus “Lordi” pavadinimas – “Warcraft III”) iš tamsos šalies vieninteliai prideramai raižo gitaromis ir meldžiasi rokenrolui. “Rock and Roll Hallelujah” tekstas nukryžiuoja popmuzikos pamazgų standartus. Rezultatą žinome.


Rezultatas

Rezultatai yra džiuginantys. Europai nusibodo kiekvienais metais žiūrėti tą patį pudra nubarstytą beskonybės triumfą. Europa nori nuoširdumo – “Lordi” ir “LT United” užimtos vietos tai patvirtina. Reikia tikėtis, kad sekančiame konkurse atsiras dar daugiau atlikėjų, kurie iš tiesų nuoširdžiai dainuos ir gros, tai ką jaučia, netampomi už prodiuserių ir vadybininkų virvučių. Ir jie turės šansą.
Kita, kiek liūdnesnė tendencija – beveik pusė finalinių dainų vinguriavo turkiškomis melodijomis – Balkanai. Šita Europos pusė “Euroviziją” grasina paversti liaudies dainų festivaliu. Tikėkimės, bent artimiausiu metu to dar nepavyks padaryti.

Ką daro Lietuva kitais metais? Mes turėtume tęsti atgyvenusių popstandartų griovimo darbą. Mes turime būti įžūlūs, aštrūs ir savimi pasitikintys. Ir nenorintys laimėti šito konkurso. Nes jis, bent jau kol kas, tiesiog nevertas, kad mes jį laimėtume. “LT United” padarė puikią pradžią. Belieka tęsti.

2006 m. geguļæ½ļæ½s m?n. 21 d.Komentarai 
Taidikas 2008-01-12 15:05:31
Iš tos eurovizijos girdėjau tik Lt united dainą (dėl to kad lietuviška)Suomių nes je laimėjo ir Gruzijos dėl to, kad man sakė jog vienintelė ši daina nebuvo eurovizijos lygio, nu ir tikrai manau jau senei tokio lygio daina neskambėjo eurovizijoi.:D 2007-11-17 12:52:05
DIMA!IR NIEKO DAUGIAU!Baidare 2007-04-15 16:37:10
Ten vat kairej yra toks link'as Baidariu nuoma. Tai jus gal seskit ir plaukit...enjoi 2007-03-15 18:03:41
Kas skiatys tas gaidys, o kadangi jau oerskaitet ir tapot gaidziais pasakysiu tiek:Lordi kietai vare POPsa ir male mesla (prodiuseriu aukos), beje cia netgi ne rock.. O LT-U cia tai zmogai, patys sauniausilordi kita amen awa ox 2007-03-07 14:29:40
lordi ı love youuuu :?:S türkiyteye gel konsere ne
olursun en çok sevdiğim lena sampsa.:Dlordi 2007-03-07 14:27:39
lordi:)deivis 2007-01-19 17:47:32
kodel taip yra!nesvarbu 2006-12-05 11:25:23
Jus apgailetini. Raskit Lietuvoj didesniu profesionalu uz Mamotova ar Sama. Manau, sunkiai pavyktu. Uzeme 6 vieta ir tai dar nepatenkiti. Idiotai!Ausra 2006-11-06 12:24:43
MAN PATIKO DIMA BILAN,BE KO MENTARU.BUCKIS TAU IS LIETUVOS DIMAI!mmmm 2006-08-02 13:43:39
man tai visai patiko makedoniete,nors ji totali fifa bet daina wisai nieko,o apie lt united galiu pasakyt tik tiek,kad ir kiek ant ju warytumet faktas tas kad jie iskovojo 6 vietą,o tai auksciausia kadanors lietuviu iskovota vieta eurovizijojemmmm 2006-08-02 13:42:45
man tai visai patiko makedoniete,nors ji totali fifa bet daina wisai nieko,o apie lt united galiu pasakyt tik tiek,kad ir kiek ant ju warytumet faktas tas kad jie iskovojo 6 vietą,o tai auksciausia kadanors lietuviu iskovota vieta eurovizijojefe 2006-07-16 20:30:11
Durnas straipsnis durnesnio dar nesu skaiciusi!!~~~~~~~~~~~~~~~~~~Zuzia 2006-07-12 23:34:21
yva, cia tu apie bilana, kuris krate savo kuna visaj ne pgl muzika?=]]]]]]]]]]]]]yva 2006-07-11 22:30:16
di apats gereusias!!daijna puiki ir jis pats zeuriai grazus!!nelly69danguje:) 2006-07-06 20:54:17
o boze boze...:)nju idekit blem kokia geresne nuotraukike...:)Zuzia 2006-06-04 20:10:52
gerbiamas, bembi, o koki thomas'o gabalo pyzdijo dimka?Kas reikia 2006-06-04 01:50:41
Lt united yra blogis. o ne nuosirdu. jus pasidomekit savoku reiksmem, o po to svaidykites. Nuosirdu. xaxaxabembis 2006-06-02 14:32:48
Malonus Sniegynai, pamirshote parashyti, kad Dimka Bylanas, nupyzdijo gabala ish Rob Thomas (Ex Matches)
Klausiau pats: vienas prie vienoSaulelis 2006-06-02 12:12:58
Pažiūrėjau islandės gabalą. Ale gi achujienas kūrinys! Labai taikliai (bet neperdaug) sarkastiškas, puikiai atspindi šito konkurso dvasią. Tie kas nesupratot - įsiklausykit į dainos tekstą. Idėja lygiai ta pati kaip lietuvių, tik atlikta šimtą kartų profesionaliau (Visiškai pritariu Baronui - juk jie dainuoja kaip prisigėrę kaimiečiai. Grandai blia...).Seduction iš bandos 2006-06-01 15:01:01
Yes, rumuno balsas sužavėjo, bet daina - ... Islandė - taip ir toliau, na o prancūzė - mano ausiai miela, nes norėjau miego ir išgirdau lopšinę, o kad būtų patikusi bent viena daina - nė trupučio.Gizmundas 2006-05-31 09:30:51
Dėl Warcraft III - taikliai pastebėta. Lordi vokalo nuotrauka šiame straipsnyje - puikus Prince'o Arthas'o screenshot'as.kada_nors_gal_busiu_fyfa 2006-05-30 12:35:31
kam islande panasi i fyfa, tas susipykes su humoro jausmu.. nejaugi nesupratot, kad jinai taip pat issityciojo is tos Evravizijos, tik tiek, kad tai dare zymiai grubiau nei LT United ir dave maziau efektu nei Lordi pasirodyme.. tik tiek...Baisonėlis 2006-05-29 17:36:12
nu, yra kai kurių, kurie dar ten bando rasti muzikinio konkurso požymių, bet jau senai aišku, kad EV lyderiauja ABBA klonai ir balkanų folklioras, manau, kad lietuvių pasiūlytas akibrokštas buvo laiku ir vietoje, gal galų gale lietuviai įgaus sveikesnį požiūrį į šį "megarenginį". geriausias ir sveikiausias lietuvių požiūrio į EV pavyzdys ir buvo LT united, o apsišikti sau ant galvos visada atsiras entuziastų. geras straipsnis, geros įžvalgos.LORDI 2006-05-28 13:53:00
LOOOOOORDI jEEEEEEEEEEGA!!!!!!!!!!!!!!LORDI RUUUUUUUULEZZZZZZ!!!!Tiesiog nuomonė 2006-05-27 21:49:51
Na, bet yra tokių, kam tos pyfos kai kam net patiko. :)) Vienas toks Bitėje kliedi visur islande ir kremtasi, kad anoji nepateko į finalą :)))
Pagarba, Kilimandžarai.miss_cruel 2006-05-27 21:05:27
visom devyniom pritariu tam zmogui kuris rase si ilga teksta.. lauk fyfas nuo scenos...NX nx 2006-05-27 17:29:55
Ishvis kilimandzaras nupjovei tai pzdc krc lt-united grybu karas!! nesamone paskutine net ne daina o kaskokia skanduote pz.. o jis ce dar giria juos... sesta veita jiem pergera... o lordi zjbs rokas yra rokas, na suprantu kaip ce peiksi savus lietuvius...suomių mytalystas Baronas 2006-05-23 12:55:36
Taikliai ir aiškiai. Respect, Kilimandžarai! :)))
Tik man kyla nemenkas įtarimas, kad LT United nieko ten negriovė ir nevertė, o gavosi kaip aklai vištai grūdas. Nors Lukošiaus šokis buvo geras. Bet dainuot tie roko "grandai" vis tiek nė vienas nemoka, nors tu ką. :)bronislovas 2006-05-22 23:22:39
nezinau kur ritas tas pasaulis, jei nori sukurti super filma tai jis bus apie pyderus ir ju problemas, jei nori suzibet muzikoje pasirodyk kaip iskrypelis vampyras ar dar fuck zino kuom ir busi tope:))) nors suomiu daina man patiko ir nemacius klipo!nawjuokia 2006-05-22 22:54:06
nu gerai.......o kur yra parasyta, kad eurovizija yra roko festivalis?a?
ir siaip......pasaulyje yra daug ivairiu sriciu ekspertu - tai kas daugumoje LT kaviniu yra gardziai geriama kaip capuccino, mane vimdo - bet dar daugiau yra paprastu zmoniu, kurie nepretenduoja i muzikos ar siaip sumanumo aukstumas........ramiai pasiklauso cicino, paskaito zh.sand romana ir pabuciuoja savo atzalas nakciai - tai nera priezhastis juos visus, geriancius prasta capuccino pigioje kavineje ar besidziaugiancius eurovizijos lelytemis, niekinti...............ir paciam jaustis KITOKIU...isskirtiniu.............aha, siandien madinga...nu ir skatertju daroga, unikumai.....specialistai visaziniai tikrieji gurmanai....
fain, kad jusu vis daugeja.........pilkoji mase turi sansa tapti isskirtine mazuma ;)))))bronislovas 2006-05-22 22:38:59
nezinau kur ritas tas pasaulis, jei nori sukurti super filma tai jis bus apie pyderus ir ju problemas, jei nori suzibet muzikoje pasirodyk kaip iskrypelis vampyras ar dar fuck zino kuom ir busi tope:))) nors suomiu daina man patiko ir nemacius klipo!2006-05-22 14:18:25
Sorrius, Kilimandžare,- dabar gerai parašiau. Seniai tą nicką berašiau ;)Radvilė 2006-05-22 14:17:15
Respect, Kiliminandžare. Vien dėl Tavo apžvalgų verta užsukti į "Senbernius" ;)taip taip 2006-05-22 13:46:17
kas nesuprato, Mamontovas, mėgindamas patekti į EV, apsimetė Cloudmaker'iu ir dainavo kažkokį šūdą, o dabar jau va koks - protestuotojas griobanas.

Geriausia buvo pagal vokalą ukrainietė, ir atrodė gerai, dar airis normaliai niūniavo, norvegės nieko...bosniai ir hercogovinai tsakant, dainavo aišku, gerai, bet man jų gabalas nepatiko tiesiog. Ir rumunai nieko. Visa kita - absoliuti nesąmonė. Lietuviai ir las kečiupas yra blogiausia, portugalai ir moldavai irgi baisūs...dima bilan gaidys, o Lordi - malaletkų RPG personažai b.led. Šūdas, nežiūrėsiu daugiau EV, nes dar ir vedėjų debilų ten negaliu pakęst....taip 2006-05-22 13:41:37
tokių debiliškų sapaliojimų dar neteko skaityti...LT United kažką griovė? Protestavo? Ha ha, šitie šeši kvailiai patys yra Eurovizijos aukos, ponas Mamontovas su kokia daina pralošė Skamp'ams, a? Klausiu, su kokia daina Mamutaitis pats lindo į Euroviziją? Tad fuck you, nereikia čia vaizduoti roko dievų ar dar ko nors, nes visi siekėte pastrakalioti europinėje scenoje....didvyriai mat. Išties įdomu, ką darysite kitąmet...vėl visus šūdais išvadinsit ir pasiskelbsit nugalėtojais? Jei iš ko ir juokiasi britai, žiūrėdami šitą šou, tai labiausiai iš lietuvių, kretinų, kurie ne tik kad dainuot, bet ir apsirengt padoriai nesugeba. Krc, ką čia ir bekalbėti...a, tiesa, labai abidna, kad Lordi už jus protingesni pasirodė, ar ne? Dar pabaigoje ir padarė visus skanduodami tą patį "We are the winners"? :DDD Mamontovas tikėjosi, kad bus vienintelis neformatas, durnelis naivuolis...man 2006-05-22 12:35:46
islande irgi visai faina tokia sakyciau sindi laupersim 2006-05-21 22:43:14
man irgi bosnijos ir hercogovinos daina patiko. Visa kita meslas juodas, na isskyrus roka :Djokymas 2006-05-21 22:31:00
Geras,taiklus straipsnis.Žioran 2006-05-21 21:11:23
Nu ant Bosnijos ir Hercegovinos tai čia be reikalo. Puikus , profesionaliai atliktas etninis gabalas. Iš visko, kas ten girdėjosi, suskambėjo geriausiai. SUSKAMBĖJO! :)


--- --- ---
naujausi komentarai
--- --- ---Euro (melo)drama – mitai ir faktai (11)

--- --- ---

KĄ DARYTI? (12)

--- --- ---

Muilo burbulai ir seni krienai (33)

--- --- ---

Mėsos turgūs Europoje – Briuselis ir Londonas (17)

--- --- ---

Iššūkiai senbernių gyvenime. II dalis. (57)

--- --- ---

Patarimai dėl elgesio su gerule (44)

--- --- ---

Back on line– BLOC PARTY / TOM WAITS / ARCADE FIRE / ANDREW BIRD (10)

--- --- ---

KILLERS/ DECEMBERISTS/ ELECTRIC SIX/ BECK/ BADLY DRAWN BOY/ TV ON THE RADIO (16)

--- --- ---

SONIC YOUTH/RED HOT CHILLI PEPPERS/WOLFMOTHER ir kiti herojai. (5)

--- --- ---

Judėjimas, žmogiškoji prigimtis ir lašiniai (32)

--- --- ---

Karas prieš narkotikus (191)

--- --- ---

Maistas ir virškinimo problemos (14)

--- --- ---

"Oskarai" 2006 (16)

--- --- ---

Kung Fu klasika (2) (16)

--- --- ---

Praleistieji (Vol.5): Babusia (Lidia Bobrova, 2003) (15)

--- --- ---

Ar Mėnulis jau gyvenamas? (41)

--- --- ---

Už sovietinę penkiakampę - milijonas litų (38)

--- --- ---

Jie bijo… (13)

--- --- ---